5. a 6. kolo 1. ligy mužů

Vlčková
  04.10.21 7:55

Další kolo ligy se odehrálo v úterý na státní svátek a náš A-tým se tentokrát vypravil přes celou republiku až do Karlových Varů. Zápas pro nás začal dobře, kdy hned v první minutě vstřelil gól Ondřej Firda. Vedení nám vydrželo skoro celou třetinu, než se v 16. minutě trefil Michal Klápa, záhy po něm Michal Strachota a Vary byly rázem ve vedení. Druhá třetina byla zlomová, soupeři se podařilo nastřílet hned 4 góly, a tak ani naše dvě vstřelené branky nestačily a do poslední třetiny jsme šli s tříbodovou ztrátou. Na začátku třetí třetiny se nám ještě podařilo stáhnout skóre na 6:5 a už to málem vypadalo, že není všem dnům konec. Vary nás ale dorovnat nenechaly, navýšili svůj náskok o další tři branky a zápas tedy skončil 6:9 pro soupeře.

V sobotu nás čekal zápas s dalším prvoligovým celkem Kanonýři kladno. Nejednalo se o vůbec snadné utkání, jelikož kádr hostujícího týmu obsahuje dva juniorské mistry světa. Nepříjamná zaváhání nás hned na začátku přivedla do třígólové  ztráty. Muži tak museli o to více dřít, aby se dostali zpátky do hry. Tomu však vůbec nepomohlo vyloučení našeho hráče, oslabení jsme ale úspěšně ubránili. Mužům se tuto třetinu skórovat nepodařilo, do šatny se šlo za stavu 0:3. Druhá třetina začala nadějně, díky vyloučení hostujícího hráče jsme měli možnost využít přesilové hry. I přes několik povedených střel, se nám však brankáře Kladna překonat nepodařilo. Snahy A-týmu bohužel nestačily na hostující tým, a tak jsme v druhé periodě inkasovali dalších 5 gólů. Z toho dva byli v oslabení, Daniel Flašar totiž dostal pětiminutový trest za hrubost. Druhá třetina skončila za stavu 0:8 a zápas tak byl už více méně rozhodnut.Třertí třetina vypadala v podstatě stejně jako dvě předchozí. Síly našeho A-týmu jednoduše nestačily na kanonýry a tak jsme, i přes viditelnou snahu všech hráčů, ještě inkasovali 3 góly. Pak ale přišla další možnost přesilové hry, kterou tentokrát úspěšně využil Jakub Nota, a tak přišel dlouho očekávaný první gól domácích. Na tabuli tak v čase 13:24 3. třetiny svítilo skóre 1:11. Hosté se však do konce třetiny stihli trefit ještě jednou, zápas byl tedy ukončen výsledkem 1:12.