26. kolo 1. ligy mužů

Vlčková
  13.02.22 15:02

Poslední utkání A-týmu v základní části 1. ligy mužů se odehrálo v sobotu 12.2. Do Petrovic přijel tým z nedalekého Havířova. Slovanu už v podstatě o nic nešlo, jelikož by jim ani výhra nepomohla k tomu, aby se vyšplhali na vyšší pozici tabulky. Již od začátku utkání jsme tedy měli jasně navrch. První část zápasu byla velmi pomalá a na hřišti se toho moc zajímavého neudálo. Jedinou branku za celou periodu vstřelil v 5. minutě domácí hráč Richard Klimek. Po zbytek třetiny se sice hrálo více na straně hostů, skórovat se nám ale až do přestávky už nepodařilo. Druhá perioda utkání byla gólově již o něco zajímavější. Hned po dvou minutách náš náskok navyšoval Ondřej Firda. Hosté však rychle odpovídali. Stejný scénář se pak opakoval ještě jednou. Domácí skórovali a hosté náskok záhy snižovali. V polovině utkání tak bylo skóre 4:2. Závěr třetiny jsme vzali pevně do svých rukou, podařilo se nám vstřelit dva góly a do šatny se tak šlo za stavu 6:2. Poslední třetina byla gólově nejbohatší. A-tým se na začátku trefoval hned třikrát. Nejprve skóroval Firda, poté Kašpar a následně opět Firda, který si díky tomu připsal hattrick. Hosté poté využili šanci a také skórovali. Do vedeni 11:3 nás poslaly střely Dominika Chvastka a Petra Horáka. V závěru zápasu jsme výrazně polevili, díky velkému gólovému náskoku jsme nebyli důslední v obraně, čehož hosté využili a do konce utkání vstřelili ještě 3 branky. To jim už ale nebylo nic platné a poslední utkáni základní části pro nás tedy skončilo vítězstvím 11:6.

Muži se nakonec v tabulce umístili na celkovém 11. místě. Čeká je proto boj o udržení první ligy v play-down, kde se opět utkají proti celku TJ Slovan Havířov.