24. a 25. kolo 1 ligy mužů

Vlčková
  04.02.22 12:30

V sobotu 29.1. se v Havířově konal důležitý zápas A-týmu. Muži se utkali s tamějším týmem Torpedo Havířov. Do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem, získat tři body. Skóre utkání otvírali domácí, my jsme však velmi rychle odpovídali, a tak už v 7. minutě 1. třetiny měly oba celky po jednom gólu. Toto skóre se nezměnilo až do konce první části zápasu a to i přesto, že oba týmy měly možnost přesilové hry. V první třetině nás hned několika dobrými zákroky podržel brankář Bogdanski. Druhá třetina byla bohatá na góly. Hrálo se na obě strany, ale první se opět trefovali hosté. Následovala povedená střela Daniela Flašara a bylo opět srovnáno. Torpédu se pak povedlo odskočit o dvě branky. A-týmu se však podařilo do konce třetiny náskok opět dohnat. Úspěšnými střelci byli tentokrát Ondrěj Firda a Daniel Flašar. A-tým nastoupil do poslední třetiny s novým brankářem, Macieje Bogdanského vystřídal Petr Maláč. Hned v začátku třetiny skóroval Ondřej Firda. Poprvé jsme se tak v tomto utkání ocitli ve vedení. Jakub Nota se v samostatném úniku na bránu nemýlil a zvyšoval tak náš náskok. Hosté se ještě v závěru utkání pokusili skóre vyrovnat, podařilo se jim ale trefit už pouze jednou. Vítězství o dvě branky nám 30 sekund před koncem zajistil Ondřej Firda. Důležité utkání jsme zvládli velmi dobře a zaslouženě jsme tak získali 3 body.

V sobotu 5. 2. se A-tým vydal do Brna na jeden z posledních zápasů základní části proti Sokol Brno Gullivers. Muži nastoupili na hřiště sebevědomě s cílem získat minimálně jeden bod. První třetina toho ale gólově nepřinesla mnoho. I přes to, že šancí bylo na obou stranách dostatek, ani jednomu týmu se nepodařilo žádnou proměnit. To hlavně díky skvělým brankářům, kteří v tomto zápase hráli významnou roli a oba týmy drželi, co to jen šlo. První část druhé třetiny se nesla ve stejném duchu jako třetina první. Na tabuli stále svítilo skóre 0:0 a oba týmy zabíjely jenu šanci za druhou. To se změnilo až v 32. minutě zápasu, kdy Brno využilo přesilové hry. Trefoval se hráč Jakub Matula a rázem byli domácí ve vedení. Naše odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a hned po necelých třech minutách skóroval Marek Brunowski. Do poslední třetiny tak týmy vstoupily za vyrovnaného stavu 1:1. Třetí část pro nás začala nešťastně. Již v druhé minutě třetiny se totiž po střele Michala Konráda dostali domácí do vedení, a aby toho nebylo málo, hned tři sekundy po buly jsme inkasovali další gól. Rázem jsme tedy ztráceli o dva góly. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali a posílali na soupeřovu bránu jednu střelu za druhou. Soupeř nakonec našemu nátlaku podlehl a díky střelcům Horákovi a Kašparovi jsme byli schopni dostat se zpátky do zápasu a vyrovnat. Zápas tedy skončil nerozhodně a muselo se jít do prodloužení. V tom jsme byli nuceni po vyloučení Jakuba Češka hrát dvě minuty v oslabení, které jsme naštěstí ubránili. Utkání nemělo vítěze ani po prodloužení a hra tak pokračovala nájezdy. Tam štěstí stálo při nás, vítězný nájezd proměnil Daniel Flašar a z Brna jsme si tak zaslouženě odvezli dva body.