20. a 21. kolo první ligy mužů

Vlčková
  09.01.22 7:49

Hned první neděli v novém roce vyrazil A-tým na utkání až do Prahy. V prvním vzájemném utkání se našim mužům podařilo soupeře na domácím hřišti v Petrovicích porazit. Bylo však jisté, že tento zápas bude úplně jiný a soupeř si určitě bude chtít body udržet doma. Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný. Jak soupeř, tak my jsme měli několik gólových šancí. Ani jedna však nebyla využita. V bráně nás dobře držel brankář Petr Malá a stav byl dlouho vyrovnaný. To se změnilo až v 14 minutě, kdy skóre otevíral hráč Startu Vojtěch Plaček. Byl to opět Plaček, který po pár minutách zvyšoval náskok soupeře na 2:0. Nám se ještě v poslední minutě třetiny podařilo také vstřelit gól, když se po Firdově nahrávce trefoval Horák a do šatny se tak šlo za stavu 2:1. Začátek druhé třetiny byl opět bez vstřeleného gólu na obou stranách. V sedmé minutě jsme po vyloučení Práška měli možnost zahrát si přesilovou hru a srovnat tak skóre. To se nám bohužel nepodařilo a hra tak pokračovala dál za nezměněného stavu. Jediný gól třetiny padl tři minuty před koncem, zasloužil se něj hráč Startu Kerzel a navýšil tím náskok domácích na 3:1. Ve stejné minutě dostali ještě hosté šanci na přesilovou hru, kterou ale nevyužili a do poslední přestávky se šlo za stavu 3:1 pro domácí. Ve třetí třetině k nám bohužel štěstí obrátilo zády. Soupeři se podařilo nastřílet nám další dva góly a my jsme naopak nebyli schopni proměnit ani jednu šanci. První utkání v novém roce se nám teda nepodařilo a skončilo prohrou 1:5. Doufejme, že z příštích zápasů už si nějaký ten bod odneseme a že v našem případě nebude platit to známe rčení: jak na nový rok, tak po celý rok.

Na první domácí utkání tohoto roku přijel tým až z dalekého Chomutova. Vstup do zápasu muži mírně zaspali. Soupeř však nastoupil v plné síle a my jsme se nestačili divit. Už v 13 minutě první třetiny si trenér Koutný musel vybrat oddechový čas, jelikož na tabuli svítilo skóre 0:5. I přesto, že jsme v této třetině ještě měli možnost hrát přesilovou hru, zůstalo skóre až do začátku přestávky nezměněné. Druhá třetina nevypadala o moc lépe. V sedmé minutě druhé třetiny byli hosté v oslabení, i přesto však znovu skórovali a zvýšili tak svůj náskok. K snížení velkého gólového rozdílu nám nepomohla ani dvě vyloučení. První byl vyloučen Daniel flašek, a následně Radim Heisler. Druhá třetina tak skončila za stavu 0:6. hned na samotném začátku poslední třetiny jsme hráli již třetí přesilovku tohoto zápasu, bohužel opět neúspěšně. Následně se ale konečně začalo dařit a my se dočkali prvního gólu. Po přihrávce Filipa Žáka se trefoval Petr Horák. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, náskok Chomutova jsme snížili na 4 góly. A-tým začal hrát více na míčku, mohli jsme vidět hned několik pěkných střel. Žádná však nepřekonala gólovou čáru. V 15 minutě třetí třetiny se opět prosadili hosté a  změnili skóre na 2:7. Na konci utkání se našim mužům povedlo skórovat ještě dvakrát. Bohužel jsme se rozehráli  až v závěru utkání, a to už nám nebylo k ničemu. Zápas tak skončil prohrou 4:7.