Áčko dokázalo smazat 4 gólové manko a veze z Opavy 2 body!

Lázók
  03.11.13 22:22
Tento víkend měla 2.liga mužů – divize IV na svém programu 7.kolo, ve které se střetly celky, které hrají v hracím systému vždy „naproti sobě“. To znamená, že tam, kde hrajeme my v sobotu, hraje Opava v neděli a naopak. A když jsem tedy zmínil Opavu, tak je jasné, že našim dalším soupeřem byl právě tento celek. Před hracím víkendem sídlila Opava na výborném 3.místě v tabulce a tak se jednalo o šlágr kola! Trenér Libor Hrček měl pro tentokrát k dispozici plný kádr i s Martinem Schulhauserem a jako 16. hráč do pole s námi opět cestoval Adam Kubiena. Z.F.K. AQM Petrovice 7:6pp S.K. P.E.M.A. Opava V minulém roce jsme si z palubovky ZŠ Mařádkovy odváželi vítězství v poměru 8:3, i když průběh zápasu nebyl jednoznačný, jak by se mohlo podle výsledku zdát. Opava sice byla v soutěži nováčkem, během soutěže však ukázala, že kvalitu má velkou. Nejinak tomu je i letos a již zmíněné 3.místo je toho důkazem. Očekával se tedy vyrovnaný duel a k vidění opravdu byl. Do utkání vstoupili lépe domácí, to když ve 4.minutě vystřelil obránce Kučera a Solný před bránou s klidem dorazil – 0:1. Na vyrovnání jsme nemuseli čekat dlouho, výborný individuální průnik předvedl Marek Porosz, který našel před bránou Martina Schulhausera, kterému pouze stačilo doťuknout míček do odkryté brány – 1:1. Obrat se nám povedl v 10.minutě, kdy jsme dostali možnost zahrát si přesilovou hru, kterou po 12ti sekundách proměnil opět Schulhauser – 2:1. Ve 14.minutě se však opět dostali ke slovu domácí a Kocur se od mantinelu trefil opravdu dokonale – 2:2. Jinak první třetina nabídla vcelku vyrovnaný florbal s dobrým tempem a řadou osobních soubojů. Domácí hrozili hlavně střelami od svých obránců a důrazem před Jakubem Ratajem v naší bráně. V první třetině však již branka nepadla. To se ovšem nedá říct o třetině druhé. Domácí totiž v rozmezí času 21:18 – 23:06 dokázali skórovat hned 3x! Na stav 2:5 reagoval kouč Hrček time-outem a stažením hry na 2 formace. Opava byla v této chvíli jasně na koni a přišla pasáž hry, kdy se vylučovalo na obou stranách. Nejprve jsme šli do oslabení my, pak se síly vyrovnaly, ale při hře 4 na 4 se dostal jeden z domácích do úniku, který zastavil pouze za cenu faulu jen z našich beků a bylo nařízeno trestné střílení – to s přehledem proměnil Kučera a bylo to již 2:6! Po tomto okamžiku se začala hra opět vyrovnávat a začali jsme domácí místy tlačit. Ve 36.minutě sehrála krásnou akci trojice Porosz – Cihelka – Schulhauser. Marek Porosz vybojoval na středu hřiště balonek, potáhl na útočnou polovinu Opavy, nahrál na Marka Cihelku, který přesným pasem našel, ze druhé vlny nabíhajícího, Martina Schulhausera, který neměl problém trefil napůl odkrytou svatyni a zkompletovat hattrick – 3:6. Rázem jsme byli na koni my a za 2 minuty už to bylo pouze o 2 branky, dvojice Schulhauser – Cihelka řádila dál. Tentokráte Schulhauser nahrává a Cihelka skóruje – 4:6. Ani v poslední části jsme nepolevili z tlaku, který jsme měli v závěru druhé třetiny a dál se snažili vyrovnat. Ve 43.minutě utekl po mantinelu Václav Gurkovský, přihrál před bránu volnému Cihelkovi, pro kterého opět nebyl problém trefit odkrytou klec – 5:6. Poté se hrálo „delší“ dobu, dobrých 6 minut, bez branky. Šance byly k vidění na obou stranách, my jsme dokonce zahodili přesilovku. Vyrovnání přišlo v 53.minutě. Výborně napadající Marek Cihelka vybojoval míček za brankou a adresoval ho před bránu, kam nabíhal Ondřej Firda, který trefil přesně pod břevno – 6:6! Blížil se závěr základní hrací doby a rušno bylo hlavně před svatyní opavského Černína. Nejprve sudí neuznali gól Cihelkovi, to když ani jeden z nich neviděl, že náš snajpr trefil vnitřní tyčku brány. Poté šel zbytečně ven Kučera a nám se naskytla další možnost přesilovky. Bohužel, po tom, co jsme využili hned první přesilovku v zápase, už se nám na ni nepodařilo navázat a ani z té v závěru jsme nic nevytěžili. Utkání tak šlo do prodloužení, které v čase 62:01 rozhodl Marek Cihelka takovou no, střelou nestřelou, po asistenci Ondřeje Firdy – 7:6. B: 5:39 – Schulhauser (Porosz), 9:38 – Schulhauser (Gurkovský), 35:17 – Schulhauser (Cihelka), 37:16 – Cihelka (Schulhauser), 42:37 – Cihelka (Gurkovský), 52:05 – Firda (Cihelka), 62:02 – Cihelka (Firda) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Úvodní perioda nabídla vyrovnanou partii a to jak herně, tak i výsledkově (2:2). Do prostředního dějství nastoupil zřejmě jen tým domácích, protože ten náš zůstal v šatně. V rozmezí od 21:18 do 23:06, tedy za necelé dvě minuty, jsme ze 3 střel inkasovali 3 branky a velmi jsme si zkomplikovali další průběh utkání (2:5). Když pak soupeř v polovině základní hrací doby navýšil skóre z trestného střílení již na 2:6, bylo ještě hůře. Tento okamžik nás však dokonale probudil a postupně jsme začali přebírat otěže utkání. Ještě do přestávky jsme alespoň snížili na 4:6 a vyrovnání jsme se dočkali v 53. minutě. Závěr utkání nabídnul opravdové drama plné emocí na obou stranách. Oba týmy chtěly utkání vyhrát za 3 body. Po vyloučení jednoho z domácích hráčů v 58. minutě jsme dostali příležitost utkání rozhodnout ještě v základním hracím čase, avšak přesilovky nám v tomto utkání příliš nevyšly. Rozhodnutí tak muselo přijít až v prodloužení, kdy se velmi šťastnou trefou prezentoval Marek Cihelka, který tak pro nás obstaral bod navíc. Před utkáním jsme chtěli tři body, mohli jsme mít všechny i žáden. Vzhledem k průběhu utkání má i dvoubodový zisk cenu zlata a Opava si určitě nezasloužila odejít z tohoto utkání bez bodu. Moc mne těší, že náš tým ukázal obrovskou morální sílu a odolnost a nepoložil se, i když jsme v jedné chvíli byli zralí na ručník. Věřím, že nás to do dalších bojů ještě více posílí. Další tři utkání, která teď máme před sebou, budou pro konečné umístění zřejmě klíčová.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Fielek – Růžička, Ochodek – Porosz, Lázók – Rychlý útočníci: Oborák – Gurkovský – Michalík, Schulhauser – Mieszek – Cihelka, Firda – Ščigel – Karola, Kubiena