A-tým veze z Přerova a Prostějova plný počet bodů!

Lázók
  28.10.13 20:22
Po dalších dvou týdnech se naplno rozjela druhá liga mužů – divize IV, na jejímž čele se vyhříval právě náš celek. Ve víkendových bojích na nás rozhodně nečekalo nic lehkého. V sobotu jsme zajížděli na palubovku Přerova, odkud si prozatím body odvezl pouze Frýdek-Místek a v neděli nás čekal duel s Playmakery z Prostějova, kteří dokážou potrápit a například loni to byli právě oni, kdo ukončil naši sérii 6ti vítězných zápasů za sebou. Kouč Hrček proto nechtěl nechat nic náhodě a k těmto zápasům nominoval 15 hráčů a 2 gólmany. Kanonýra Martina Schulhausera, kterému nedovolily start osobní důvody, nahradil opět Adam Kubiena. Z.F.K. AQM Petrovice 7:3 FBC Spartak MSEM Přerov Na horké půdě Přerova, kde například prohrálo i Torpedo Havířov, jsme chtěli sehrát vítěznou partii. Domácí kapitán Michal Ďopan, na kterého nás upozorňoval také trenér, sice tipoval výhru svého mančaftu, úvod zápasu však patřil nám. Alespoň tedy, co se šancí týká, protože zejména první formace si v každém střídání vytvořila dobrou šanci ke skórování. Hra se ale rychle vyrovnala a byli to domácí, kteří se snažili tvořit hru, opticky byli častěji na míčku, ale Jakub Rataj v bráně neměl moc práce. Bezbrankový stav se poprvé měnil v 11.minutě, po podklouznutí Lukáše Rychlého si domácí s nabídnutou šancí poradili a Koutný tak otevřel skóre – 0:1. Po této brance se opakoval stejný obraz hry – my jsme čekali na své šance a Přerov se snažil něco vymyslet – další branka už však v první třetině nepadla. To, o co byli diváci v první části ochuzeni – o góly – přišlo v části druhé. Uběhlo 44 sekund a poprvé v zápase se zapsal do statistik Václav Gurkovský, který nabil Romanu Oborákovi, který překonal gólmana Ceha – 1:1. Za další minutu už jsme vedli, Marek Cihelka dobrým napadáním vybojoval balonek, předložil ho Marku Poroszovi, který s chladnou hlavou skóruje – 2:1. V další minutě jsme dostali možnost zahrát si přesilovku a po dobré práci Romana Ochodka před soupeřovou svatyní jsme vedli 3:1. Ve 27.minutě se naskytla výhoda přesilové hry i domácím a nutno podotknout, že ta se stala rozhodujícím okamžikem zápasu. Nejprve totiž úřadovala dvojice Firda – Cihelka a bylo to 4:1. Půlminutu na to si vzal slovo Václav Gurkovský a po asistenci Oboráka zvýšil již na 5:1! Po dvou gólech v oslabení byli domácí psychicky hodně dole a zdálo se být rozhodnuto. Naději Přerovu dal Malina, který snížil – 5:2. Po této brance se logicky Spartak tlačil více a více dopředu, Jakub Rataj v bráně i naše obrana byla pozorná. My jsme se snažili o brejky, do konce třetiny již však branka nepadla. Stejně se hrálo i v poslední části, Přerov se snažil, ale moc se mu vymyslet nepodařilo. Navíc mu velkou ránu zasadil Václav Gurkovský , hráč tohoto utkání. Jeho únik po levém mantinelu a následná výborná střela přinesla nádherný florbalový moment – 6:2! Domácí dokázali až v závěru ze standartní situace, kdy se nechytatelně trefil Gereš – 6:3. Skóre utkání pak dokonal v čase 59:45, šťastnou střelou při situaci 3 na 1, Ondřej Firda – 7:3. Osobně si nepamatuji, kdy naposled a jestli vůbec jsme někdy z Přerova vezli 3 body, nicméně loni jsme tomu byli hodně blízko. Právě proto je pro nás toho vítězství hodně cenné. B: 20:44 – Oborák (Gurkovský), 21:40 – Porosz (Cihelka), 23:25 – Ochodek (Firda), 28:19 – Cihelka (Firda), 28:51 – Gurkovský (Oborák), 46:18 – Gurkovský (Michalík), 59:45 – Firda (Gurkovský) Z.F.K. AQM Petrovice 12:6 FbC Playmakers Prostějov Tento zápas měl být jasnou záležitostí. V první třetině tomu tak bylo, v dalších dvou periodách jsme se trochu trápili, ale pojďme popořadě. Jak už jsem naznačil, tak první třetina nám vyšla. První branku vstřelil Jan Mieszek, který tečoval střelu Marka Porosze – 1:0. Druhou branku připravil Honza Mieszek pro střelce dnešního zápasu Marka Cihelku – 2:0. Na 3:0 zvyšoval po individuální akci Václav Gurkovský. Poté jsme nabídli přesilovku domácím, ve které jsme ale, stejně jako v sobotu, skórovali my – Marek Cihelka po asistenci Ondřeje Firda – 4:0. A aby toho nebylo málo na 5:0 zvýšil Roman Oborák. Famózní první třetina a bylo rozhodnuto. Domácí nám k ní svým výkonem hodně pomohli, protože zalezli před vlastní bránu a pouze se bránili. Jan Drobný, který nastoupil v naší bráně, neměl moc práce. Druhá třetina však byla o něčem jiném, hlavně z naší strany. Náš výkon se totiž diametrálně změnil, bohužel k horšímu. Třetinu načaly naše další šance, které jsme neproměnili a tak se poprvé prosadili domácí, nechytatelně se trefil Šmička – 5:1. Za 16 sekund to však opět bylo o 5 branek, to předvedl obrovskou minelu gólman Krátký, který vyhodil balonek přímo na čepel Marka Cihelky, který uzavřel hattrick – 6:1. Poté se opět prosadili domácí a bohužel při naší přesilovce, kapitán Zdeněk Fojt snížil – 6:2. Další branku jsme inkasovali v polovině utkání, Karel Hloch měl před bránou dost prostoru na dorážku – 6:3. Nutno dodat, že hořela hlavně třetí obrana Lázók – Rychlý. Když v 36.minutě skóroval Marek Cihelka, dokázali domácí za 16 sekund odpovědět Janem Hlochem – 7:4. Pak se prosadil Ondřej Firda a do konce třetiny se již nic nestalo – 8:4. Ve třetí třetině nejprve přišla branka domácích – 8:5. Poté následovalo trestné střílení, kterého se ujal „petrovický Ronaldo“ Roman Oborák a uspěl – 9:5. V 53.minutě se podruhé v zápase prosadil Ondřej Firda a určitě rád přispěje do kasy za 10.branku v utkání – 10:5. Za 4 minuty později se naposled v utkání prosadili domácí, Čmela snižuje – 10:6. V poslední minutě pak padly poslední dvě branky zápasu, nejprve se prosadil Martin Ščigel a v čase 59:59 Marek Cihelka, který celkově skóroval 5x. Konečné skóre zápasu tak bylo 12:6 a poprvé v letošní sezoně jsme inkasovali 6 branek. B: 2:26 – Mieszek (Porosz), 5:11 – Cihelka (Mieszek), 9:11 – Gurkovský, 12:11 – Cihelka (Firda), 13:41 – Oborák (Karola), 23:28 – Cihelka, 35:19 – Cihelka (Porosz), 36:57 – Firda (Mieszek), 42:58 – Oborák (TS), 52:02 – Firda (Cihelka), 59:04 – Ščigel (Mieszek), 59:59 – Cihelka (Firda) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Úvodní perioda sobotního utkání na hřišti Přerova byla z naší strany velmi ospalá a spíše představovala boj s místním specifickým povrchem než se soupeřem samotným. Ostatně jediná branka periody padla po podklouznutí jednoho z našich hráčů a následném přečíslení domácích. O vítězství v utkání jsme rozhodli zlepšeným výkonem za 9 minut prostřední části, kdy jsme dokázali skórovat hned 5x! Rozhodující zlom přišel paradoxně při početní výhodě soupeře, při které jsme dokázali 2x skórovat a odskočili tak až na čtyřgólový rozdíl – 1:5. Soupeř sice do druhé přestávky dokázal snížit, ale tentokrát jsme žádné drama nedopustili a po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat se zisku velmi cenných tří bodů. Nedělní utkání na půdě Prostějova se odehrálo v dopoledních hodinách, avšak tentokrát to byl soupeř, který prospal úvodní periodu. A ta byla pro celý vývoj utkání nakonec rozhodující, protože jsme ji ovládli v poměru 5:0 a vytvořili si tak do dalších minut dostatečný náskok. Nutno podotknout, že celá řada dalších šancí zůstala nevyužita. To však z naší strany bylo v tomto utkání takřka vše. V dalších minutách bohužel přišlo uspokojení. Defenzivní činnost a disciplinovanost začaly značně pokulhávat. Naštěstí jsme ani tentokrát žádné drama nepřipustili a s přehledem si došli pro další vítězství, které znamená prodloužení vítězné šňůry již na 6 utkání! Před startem soutěže jsem určitě nečekal, že budeme po 6 kolech bez ztráty bodu, a to navíc jako jediný tým. O to víc si toho cením. Nutno však upozornit na fakt, že většina soupeřů z předních pater tabulky nás teprve čeká. Už za týden sehrajeme nesmírně těžké utkání na hřišti Opavy, která je průběžně na 3. místě tabulky a další náročná utkání poté budou následovat. Teprve pak zjistíme, jak na tom skutečně jsme.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Fielek – Růžička, Ochodek – Porosz, Lázók – Rychlý útočníci: Oborák – Gurkovský – Michalík, Firda – Mieszek – Cihelka, Kubiena – Ščigel – Karola