A-tým i po tomto víkendu 100% a v čele soutěže!

Lázók
  14.10.13 20:04
Po dvou týdnech, od výjezdu do Brna, se odehrála další dvě kola 2.ligy mužů – divize IV. Na nás čekala domácí premiéra pod koučem Liborem Hrčkem a hlavně dva soupeři – ještě loni prvoligový MVIL Ostrava a nevyzpytatelná Olomouc. Při pohledu na tabulku, kterou jsme vedli, se mohlo zdát, že jsme v obou duelech favoriti. My jsme však moc dobře věděli, že hlavně sobotní soupeř z Ostravy má obrovskou kvalitu. K zápasům jsme se sešli v plném počtu a mančaft znovu doplnil Adam Kubiena z B-týmu, který si o nominaci řekl dobrým výkonem v Brně. Z.F.K. AQM Petrovice 8:5 1.MVIL Ostrava Hosté k nám dorazili v kompletním složení, i s Jakubem Robenkem, který ukončil angažmá v extraligovém FBC Ostrava. My jsme nastoupili na kompletní 3 lajny a opět s Jakubem Ratajem v bráně. Zápas začal v tempu a měl velmi slušné parametry, hosté hrající v rozestavení 2-2-1 měli z počátku mírně více ze hry a také se jim podařilo otevřít skóre. Po chybě v rozehrávce se prosadil Michálek – 0:1. Vyrovnaná partie pokračovala a nám se podařilo vyrovnat v 18.minutě – klasickou spolupráci předvedli Schulhauser se zakončujícím Cihelkou – 1:1. V poslední minutě třetiny byl po netaktickém zákroku vyloučen Ondřej Firda a tak šli hosté do druhé části s výhodou přesilové hry. Tu po našem špatném bránění situace 3 proti 2 využil střelou ze středu Dombrovský – 1:2. Ani ne za minutu však bylo vyrovnáno, brejkovou situaci 2 na 0 využila opět dvojice Schulhauser – Cihelka – 2:2. Za další minutu byl vyloučen hostující Dombrovský a početní výhodu zužitkoval již po 7 sekundách v pohodě hrající Schulhauser – 3:2. V této fázi zápasu jsme byli zase o něco lepším týmem my a potvrdili jsme to ve 26.minutě další brankou. Střelou „20 nad ledem“ nedal Kořínkovi v bráně MVILu šanci Ondřej Firda – 4:2. V minutě 32. už to bylo o 3 branky, Martin Fielek dokázal zkrotit míček na středu a zvýšil svým prvním gólem v našem dresu již na 5:2. Hosté se však nevzdávali a dokázalo snížit, po signálu ze standartky, nutno říct, že v zápase jich hosté použili opravdu mnoho, se prosadil výše zmiňovaný Robenek – 5:3. Do třetí periody jsme šli s tím, že máme utkání velmi dobře rozehrané a chceme získat tři body. Opět výborný výkon předváděl Kuba Rataj v bráně. Ve 45.minutě to bylo znovu o 3, to když se prosadil Martin Schulhauser – 6:3. Hosté se nevzdali a za necelou minutu opět snížili, bratr našeho Václava Tomiczka, Lukáš Tomiczek – 6:4. Snížení hosty nakoplo, naopak my jsme znervózněli a za další 3 minuty už to bylo pouze o branku, nechytatelně se prosadil znovu Robenek – 6:5. Tento stav přiměl trenéra Hrčka ke stažení hry na 2 formace a to se vyplatilo. Fantom zápasu Martin Schulhauser zachytil rozehrávku hostů, nedal Kořínkovi šanci a dokonal svůj hattrick – 7:5. V úplném závěru byl vyloučen na 2+2 minuty hostující Stejskal a tak jsme zápas dohrávali v přesilovce. Hosté sice zkoušeli power-play, ale ta jim nevyšla a do prázdné brány pečetil skóre kapitán Roman Ochodek – 8:5. B: 17:12 – Cihelka (Schulhauser), 21:38 – Cihelka (Schulhauser), 22:43 – Schulhauser (Firda), 25:47 – Firda (Ščigel), 31:40 – Fielek (Michalík), 44:15 – Schulhauser (Cihelka), 52:38 – Schulhauser, 59:42 – Ochodek (Firda) Z.F.K. AQM Petrovice 10:2 Tempish FBS Olomouc Do nedělního zápasu nemohl zasáhnout kapitán Roman Ochodek, který si ze sobotního zápasu odnesl poraněný kotník. Příležitost tak dostal v první lajně Adam Kubiena, do druhé obrany se přesunul Patrik Michalík. Olomouc přijela, po sobotním výprasku 3:11 z Opavy, opět ve stejné sestavě, tedy pouze s 9ti hráči do pole a gólmanem. Zápas začínal v 10:30 a i tento faktor byl důvodem opravdu pomalejšího rozjezdu. My jsme se snažili tvořit hru, ale nedařilo se nám trefovat bránu. Nejlépe si vedla první formace, která si v každém střídání vytvořila 100% šanci. Vyšlo to až na třetí pokus, Václav Gurkovský posunul míček na Romana Oboráka, který od levého mantinelu vymetl pavučinky v horním rohu brány – 1:0. Také pro Romana Oboráka to byl první zářez v dresu Petrovic. Po vstřelené brance se trochu rozjela také Olomouc a po špatném bránění situace 2 na 2 se prosadil Schejbal – 1:1. Hra byla stále plná nepřesností, a když změnu stavu nepřinesla ani naše přesilovka, vzal to na sebe Martin Schulhauser, který v poslední minutě první třetiny skóroval – 2:1. O přestávce musel trenér v šatně zvýšit hlas, protože hra z naší strany opravdu nebyla dobrá. A ve druhé části už se náš projev zlepšoval. Hned v úvodu periody jsme opět dostali možnost přesilové hry, ve které nejprve Vítězslav Růžička namazal soupeři, ale hned v zápětí se k němu dostal míček znovu a dalekonosnou ranou překonal gólmana Porwisze – 3:1. Za malou chviličku se provinil proti pravidlům Marek Cihelka a výhodu přesilovky měli hosté. My jsme však skvěle bránili a Václav Gurkovský dokonce vybojoval míček a samostatnou akci dotáhl do úspěšného konce – 4:1. Za další dvě minuty o sobě dal vědět znovu kanonýr Schulhauser, který se z otočky nemýlil – 5:1. Další ránu zasadil hostům Patrik Michalík, který ranou téměř z poloviny překonal Porwisze – 6:1. Poslední třetina už se pouze dohrávala a závěr zaváněl exhibicí, ale pojďme postupně. Nejprve se prosadil po krásné kombinaci druhého útoku Jan Mieszek – 7:1. Poté, s chutí hrající, Roman Oborák našel Václava Gurkovského, který zvýšil na 8:1. Pak o sobě dali vědět i hosté, prosadil se Jakubec – 8:2. Pak se konečně prosadil i třetí útok, po nahrávce Firdy se trefil Martin Ščigel – 9:2. Poslední branku zápasu, jubilejní desátou v utkání vsítil v přesilové hře Martin Schulhauser, který touto brankou také dokonal svůj hattrick – 10:2. Schulhauser tak opět řádil a v obou víkendových zápasech si připsal po třech brankách. B: 9:57 – Oborák (Gurkovský), 19:01 – Schulhauser (Michalík), 22:08 – Růžička (Firda), 23:14 – Gurkovský, 25:11 – Schulhauser (Michalík), 36:49 – Michalík (Porosz), 41:28 – Mieszek (Cihelka), 43:17 – Gurkovský (Oborák), 47:57 – Ščigel (Firda), 52:06 – Schulhauser (Růžička) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Z mého pohledu byl MVIL doposud nejlepším týmem, na který jsme v dosavadním průběhu soutěže narazili. Prezentoval se u nás kvalitním výkonem a florbalovostí. Proto jsem nesmírně rád, že od nás odjel s prázdnou. Utkání mělo velmi slušné tempo a na obou stranách bylo k vidění mnoho pohledných gólů i akcí a rozhodovalo se až v samotném závěru. K nedělnímu utkání k nám dorazila Olomouc jen s devíti hráči do pole, zatímco my jsme celé utkání odehráli na 3 kompletní formace. Tento faktor se dá určitě označit za klíčový. Po ospalé první třetině, kdy ještě soupeři stačily síly, přišly další dvě periody, ve kterých jsme začali navyšovat skóre, a soupeř postupně odpadával fyzicky. Samotné utkání příliš florbalové krásy nenabídlo a místy připomínalo spíše boj se spoustou odpískaných i neodpískaných přestupků. Jestliže v sobotním utkání bylo k vidění drama až do posledního hvizdu, v tomto utkání to bylo už od poloviny spíše o tom, na jakých číslech se zastaví konečné skóre. Je skvělé, že jsme i po 4 kolech bez ztráty bodu, ale to však neznamená, že nemůžeme i tak nakonec skončit poslední. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a každá budoucí ztráta bude znamenat propad tabulkou i o několik míst. Mnoho těžkých střetnutí máme teprve před sebou a to třeba už za dva týdny v Přerově a Prostějově. Je důležité, abychom neusnuli na vavřínech a neustále na sobě poctivě pracovali. Jen tak se můžeme posunout ještě dále. V naší hře vidím stále mnoho nedostatků, které se budu snažit postupně odbourávat.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Fielek – Růžička, Ochodek – Porosz, Lázók – Rychlý útočníci: Oborák – Gurkovský – Michalík, Schulhauser – Mieszek – Cihelka, Firda – Ščigel – Karola, Kubiena