Áčko začalo sezonu parádně, z Brna dovezlo 6 bodů!

Lázók
  30.09.13 21:24
O víkendu 28.-29.8. se rozjela také druhá liga mužů. Na náš A-tým si los nachystal hned v prvním kole dalekou cestu do Brna k zápasům s Gullivers Brno a Bulldogs Brno B. Jak už jsem zmiňoval v předchozích článcích, z Brna jsme nikdy moc bodů nevozili, spíše jsme se vraceli s debakly. Nastala však nová sezona, náš tým převzal nový trenér, přišli noví hráči a přišly nové výzvy – ta první hned na úvod v Brně. I když máme na soupisce nějakých 18 hráčů do pole, na tento výjezd jelo pouze 12 hráčů, mezi kterými byl i Adam Kubiena z B-týmu. Z.F.K. AQM Petrovice 5:1 EMKOCASE Gullivers Sokol Brno I Do zápasu jsme vstoupili se hrou na 2 obrany a 3 útoky, v bráně klečel Jakub Rataj. Gulliveři v létě také prošli proměnou v podobě příchodu nového trenéra a nových hráčů. Zápas začal opatrně, oba celky hrály zataženě a nikdo nechtěl udělat chybu. První branka zápasu přišla ve 13.minutě, po spolupráci posil z Vítkovic. V přesilové hře našel Václav Gurkovský na středu hřiště Patrika Michalíka, který se z otočky nemýlil – 1:0. O minutu později bylo horko před Jakubem Ratajem. V závaru před bránou viděli rozhodčí jako jediní ze všech v hale faul Martina Fielka před bránou a nařídili trestné střílení. Domácí střelec si na Rataje nepřišel a ani v následné přesilovce se brněnští neprosadili. Druhá branka padla v 17.minutě. Lázók vysunul na mantinelu Adama Kubienu, ten ustál souboj, postupoval dál k bráně a pak vymetl pavučinky v šibenici gólmana Křižky – 2:0. Kubiena se trefil tak dokonale, že se ještě po zápase spekulovalo, zda střela skončila na břevně nebo vnitřní tyčce brány – rozhodčí si však byli jistí. Do druhé třetiny už vstoupili domácí s jinou taktikou, vysunuli napadání až k naší bráně a my jsme měli problémy. Naše rozehrávka byla často zbrklá a odevzdávali jsme míčky soupeři zadarmo. Na druhou stranu jsme však skvěle bránili, blokovali spoustu střel a co nezblokovala obrana, to pochytal skvělý Kuba Rataj v bráně. V polovině zápasu se trefil po pobídce Vítězslava Růžičky krásně ze vzduchu, nový kapitán A-týmu, Roman Ochodek – 3:0. Po tomto gólu se obraz hry pochopitelně neměnil a domácí stále prahli po korigování skóre, to se jim povedlo až ve třetí části. Po zmatku na hřišti se prosadili domácí tečovanou střelou – 3:1. Aktivní domácí však přibrzdil ve 46.minutě gól Marka Cihelky, který se krásně trefil do šibenice – 4:1. V závěru měli ještě domácí možnost přesilovky, ani power-play jim však nepomohla a v poslední minutě, po výhozu Jakuba Rataje, uzavřel gólem do prázdné brány skóre Václav Gurkovský – 5:1. B: 12:43 – Michalík (Gurkovský), 16:17 – Kubiena, 31:24 – Ochodek (Růžička), 45:09 – Cihelka (Ochodek), 59:17 – Gurkovský (Rataj) Z.F.K. AQM Petrovice 8:3 Bulldogs Brno B V nedělním zápase s béčkem Buldoků jsme chtěli navázat na dobrý výkon z utkání s Gullivery. Zápas začal podobně jako v sobotu, oba celky se nikam nehnaly, spíše čekaly na chybu. Tu první vyrobili domácí, když nepokryli Romana Ochodka, který v 9.minutě otevřel skóre – 1:0. O dvě minuty později už měl kapitán Ochodek na svém kontě dvě branky, to když dorazil střelu Růžičky – 2:0. Proměňování našich šancí pokračovalo, svou čtvrtou gólovku v zápase konečně proměnil Ondřej Firda – 3:0. A v poslední minutě třetiny našel Firda krásně Marka Cihelku, který neměl problém skórovat – 4:0. Do druhé třetiny nastoupil do brány Jan Drobný místo Jakuba Rataje. V oné druhé části jsme byli svědky několika vyloučení, hlavně to Lukáše Rychlého bylo hodně hloupé. V souboji u mantinelu mu soupeř doslova přeseknul hůl na dvě části, a jak všichni víme, všechny části hole si musí hráč odnést na střídačku. Rychlý však bohužel nemohl najít druhou část své hole a tak vystřídal – z toho samozřejmě resultovaly 2 minuty pro náš celek. Oslabení jsme hráli dobře a Václav Gurovský dokonce dokázal i skórovat – 5:0. Poté se poprvé prosadili domácí, kdy střela od půlky šťastně prošla až za záda Drobného – 5:1. Šlo se do poslední části a její začátek měli lepší domácí, po našem dalším zbytečném vyloučení, překvapivě to byl opět Rychlý, domácí využívají přesilovku a snižují na 5:2. Domácí byli na koni a za další 4 minut snížili na rozdíl dvou branek – 5:3. Na to reagoval trenér Libor Hrček stažením hry na 2 pětky a to se vyplatilo. O minutu později si totiž první branku v petrovickém dresu připsal Martin Karola 6:3. V závěru zápasu pak úřadoval Marek Cihelka, který dokázal zužitkovat dvě přihrávky od Ondřeje Firdy a svými dvěma góly uzavřel jak hattrick, tak i skóre zápasu na výsledku 8:3. B: 8:43 – Ochodek (Cihelka), 10:50 – Ochodek (Růžička), 13:10 – Firda (Rychlý), 19:14 – Cihelka (Firda), 36:01 – Gurkovský (Cihelka), 48:16 – Karola (Ščigel), 55:50 – Cihelka (Firda), 58:47 – Cihelka (Firda) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Jsem moc rád, že se nám vstup do soutěže vydařil, ale rozhodně bych úvodní dvě výhry nikterak nepřeceňoval, neboť teprve další kola ukážou, jak na tom skutečně jsme. Ocenil bych však přístup, nasazení a bojovnost všech hráčů, stejně jako atmosféru uvnitř týmu, která se mi po celý víkend moc líbila. Pro tým, do kterého v letním období přišla celá řada nových tváří včetně mne, to byl na úvod sezóny celkem slušný teambuilding. Trochu mne mrzí, že jsme si sami zbytečně zkomplikovali velmi dobře rozehrané nedělní střetnutí proti B-týmu Buldoků, ve kterém jsme soupeři povolili snížit z 5:0 na 5:3. Nutno dodat, že drama se díky dobře zvládnuté koncovce nakonec nekonalo. I přes dvě výhry bylo v naší hře mnoho chyb a nepřesností, takže máme na čem pracovat. Už teď se těším na další tréninkovou jednotku.“ Sestava: gólmani: Rataj, Drobný obránci: Fielek – Růžička, Lázók – Rychlý útočníci: Oborák – Gurkovský – Michalík, Firda – Ochodek – Cihelka, Kubiena – Ščigel – Karola