7. a 8. utkání 1. ligy mužů

Vlčková
  19.10.21 17:31

Muži se v neděli 10. října vypravili do Znojma, kde se konalo utkání 7. kola první ligy mužů. Po několika předešlých neúspěšných utkáních se pevně věřilo, že tento zápas nám již přinese bodové zisky. Do zápasu jsme tedy vešli velmi sebevědomě a na začátku první třetiny jsme byli dominantním týmem. Hned v 5 minutě otevíral skóre utkání Chvastek. Znojmu se i dále nedařilo udržet hru na míčku, díky čemuž nás Horák posunul do dvou brankového vedení. To však netrvalo moc dlouho, jelikož se hned v zápětí trefoval soupeř. Na konci 1 třetiny měli ještě hosté možnost využít trestného střílení, to se jim ale naštěstí nepovedlo proměnit. První třetina končila za stavu 2:1.  Další gól A týmu přišel hned tři minuty po zahájení 2 třetiny. Dále jsme pak také měli možnost využít trestného střílení, které se nám bohužel proměnit nepodařilo. Druhá polovina této třetiny však pro  muže nebyla moc úspěšná. Vyloučením našeho hráče jsme dali soupeři možnost přesilovky. Využitá přesilovka Znojmo zjevně nabudila, a tak se jim během necelých 5 minut povedlo obrátit skóre na 3:4 v jejich prospěch. Minutu před koncem však skóre ještě upravil Firda, do šatny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Vstup do poslední periody se A týmu vůbec nepovedl. Nepodařilo se nám ubránit ani jedno ze dvou oslabení, ve kterých jsme se ocitli. Znojmo tak na nás mělo již dvoubrankový náskok.  Muži začínali být nejistí na míčku, a tak jsme bohužel soupeře nedokázali dohnat a do konce utkání jsme inkasovali ještě jeden gól. Zápas končil za stavu 4:7 ve prospěch hostů a naše snaha na bodové zisky byla tedy opět marná.

V sobotu 16. 10. měli muži další domácí zápas a tentokrát do Petrovic zavítal tým až z Prahy- Start98 Kunratice. Hra byla už od začátku v rychlém tempu, oba týmy byly aktivní a měly své šance i zaváhání. Jako první se trefil hráč hostů Michal Pražák a poslal tak svůj tým do vedení. Za necelou minutu jsme ale dostali možnost trestného střílení, které zdárně proměnil Marek Šmída, a rázem tak  bylo srovnáno. Druhá třetina tedy začínala opět od nuly. Hned v první polovině třetiny nebylo o akci nouze. Nejdříve nás svou střelou do vedení poslal Jakub Češek. Druhý gól soupeře na sebe ale nenechal dlouho čekat a hned na to jsme ještě byli nuceni hrát v oslabení. To se nám bohužel nepodařilo ubránit a vedení se ujal soupeř. Srovnávací gól patřil Petru Horákovi a na tabuli tedy svítilo skóre 3:3. Druhá část periody byla pro naše muže nevydařená a do šatny šli se ztrátou dvou branek. Třetí třetina byla ale úplně o něčem jiném. Hned v prvních třech minutách se nám povedlo využít přesilovou hru a poté ještě srovnat na 5:5. Soupeř se ale nehodlal jen tak lehce vzdát a po využité přesilové hře nám zase utekl na jedno-gólový náskok. To ale pouze po třiceti sekundách napravil Ondřej Firda, který opět srovnával a zápas tak ještě patnáct minut před koncem nebyl zdaleka rozhodnut. Naštěstí jsme byli už jen my, komu se do konce třetí třetiny povedlo ještě dvakrát skórovat a nechali jsme tak za sebou soupeře rozdílem 8:6.