1. a 2. kolo první ligy mužů

Vlčková
  13.09.21 16:26

Muži zahájili sezónu úspěšně, a to ziskem tří bodů hned v prvním zápase. V neděli 5.9. se utkali v Havířově s celkem Slovan Havířov. Zápas pro nás začal velmi pozitivně využitím přesilové hry, a tak jsme po 9 minutách vedli 1:0. První třetina byla z naší strany celkově velmi úspěšná a do šatny jsme šli za stavu 3:0.  Na začátku druhé třetiny se nám podařilo vstřelit ještě další dva góly, a tak byl v 26. minutě utkání stav 5:0. Zanedlouho na to však Slovan využil trestného střílení. V Druhé třetině padly ještě další dva góly, Chvastek využil přesilové hry a Zbořilovi se povedlo překonat Bogdańského. Třetina tak skončila za stavu 2:6. Oba týmy skórovaly v 3. třetině pouze jednou, utkání pro nás tedy skončilo úspěšně stavem 7:3. Druhý zápas sezóny už bohužel nevyšel podle plánu. Na hřiště jsme nastoupili sebevědomě, s vidinou dalších bodů do tabulky. Už první třetina ale nebyla idealní, hosté byli mnohem více na míčku a podařilo se jim hned v prvních dvou minutách využít tlaku na bránu a otevřít tak skóre zápasu.  Většinu třetiny jsme byli pomalí, pozdě v soubojích a soupeř nás ve všech ohledech přehrával. V šestnácté minutě se však po nahrávce gólmana trefil Ondřej Firda a do šatny se šlo za stavu 1:1.  Začátek druhé třetiny byl z naší strany o něco lepší a do vedení nás opět dostala střela Ondřeje Firdy. Skóre hostující hráče rychle nakoplo a srovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat. Za stavu 2:2 jsem se konečně v závěru třetiny dostali k míčku a tlačili na hostující obranu. Gól se nám bohužel vstřelit nepodařilo, čehož opět využili hosté ke zvýšení náskoku. Třetí třetinu jsme prohráli jak fyzicky tak psychicky. Nasbírali jsme mnoho zbytečných gólů a bylo vidět, který z týmů na hřišti chtěl získat cenné tři body více. Celkově to byl z naší strany nešťastný zápas, který musíme hodně rychle hodit za hlavu a soustředit se na ty, které jsou ještě před námi.