Z.F.K Petrovice X FBC Štíři Č. Budějovice

Vlčková
  07.10.20 9:30

V neděli 4.10. se na petrovické hale konalo 8. kolo 1.ligy mužů, ve kterém nastoupil domácí team Z.F.K. Petrovice proti teamu FBC Štíři Č. Budějovice. Muži do zápasu nastoupili s cílem připsat si první tři body do tabulky, utkání ale nezačalo moc úspěšně, jelikož byl hned v 6. minutě vyloučen Ondřej Firda a domácí tak museli hrát oslabení, které se jim naštěstí podařilo ubránit. Snaha A-teamu se vyplatila už po 9. minutách, kdy se po nahrávce Dominika Chvastka trefoval Roman Oborák. Gól hostujícího celku na sebe nenechal dlouho čekat, v 14. minutě se trefoval Malý a bylo srovnáno na 1:1. V 1. třetině se už ani jednomu celku nepodařilo prosadit, do přestávky se tak šlo za nerozhodného stavu. Na začátku druhé třetiny měly Budějovice možnost, po opakovaných přestupcích Ondřeje Firdy, využít již druhé přesilové hry. A-team však opět dokázal oslabení ubránit. Do vedení nás dostal gól Petra Horáka a v 15. minutě se trefoval ještě Dominik Chvastek, tak druhá třetina skončila za stavu 3:1 v prospěch domácích. Hosté nastoupili do 3. třetiny velmi energicky s cílem zápas ještě otočit ve svůj prospěch, což se jim naštěstí moc nedařilo. Ve 13. minutě 3. třetiny střílel gól A-teamu Roman Oborák a už to vypadalo, že je rozhodnuto. Budějovicím se však podařilo vstřelit ještě dva góly, závěr zápasu byl proto velmi napínavý. Poslední dvě minuty se hosté snažili hrát v šesti, Petrovice se však krásně ubránily a tak zápas skončil za stavu Petrovice X Budějovice 4:3. Muži si připisují první zasloužené body do tabulky a již se připravují na příští zápas proti celku Start98 Kunratice.