A-tým zvládl nevyzpytatelnou baráž a slaví záchranu v 1. lize mužů!

  Marcel Lázók
  02/05/2019 16:53

Po porážce se Slovanem Havířov čekala na A-tým nevyzpytatelná baráž, tentokráte na 3 vítězná utkání. V baráži narazil A-tým na celek ASK Orka Čelákovice, který sídlí v hlavním městě a působí v něm několik bývalých hráčů Královských Vinohrad či Sparty. Úvodní dva duely se odehrály na půdě Petrovic a našim borcům vyšly na jedničku.

Úvod prvního duelu nabídl tři branky v rychlém sledu a do vedení šli hráči Čelákovic. Další dvě branky přišly naopak v závěru třetiny, kdy se prosadily oba týmy jednou a hosté opět vedli o gól. Ve druhé třetině však naši borci přidali na obrátkách, vyhráli ji 3:0 a do poslední části se šlo za stavu 5:3. Ve třetí třetině dokázali domácí zkušeně náskok kontrolovat, a dokonce i přidat o gól víc, než soupeř. Konečné skóre 8:4 znamenalo vedení 1:0 v sérii. Na výhře se hattrickem a asistencí nejvíce podílel Dominik Chvastek, ke kterému se přidal spolehlivý Martin Janík v bráně.

Druhé utkání mělo jednoznačnější průběh. Naši hráči dokázali již v první části nastřílet 5 branek, přičemž inkasovali pouze dvakrát. Druhou část poté sice vyhrály o gól Čelákovice, ale v poslední části přidal A-tým dalších pět branek a vyhrál jasně 11:4. Největší zásluhu na výhře měli tentokráte šestibodový Petr Skácel (1+5) a pětibodový Radim Ivan (4+1).

Ke třetímu a případně čtvrtému utkání cestovali naši hráči do Prahy. V sobotním utkání mohli rozhodnout, ale nepovedlo se. Vstup do utkání sice Petrovicím vyšel náramně, když již po 38 sekundách vedly, ale poté převzali střelecké otěže zápasu domácí a po dvou třetinách vedli 7:3. Stíhací jízda v posledních dvaceti minutách již na víc, než porážku 7:8 nestačila, a Čelákovice snížily stav série na 2:1.

Nedělní utkání chtěl A-tým za každou cenu zvládnout. Od počátku utkání bylo vidět, že jde o důležitý duel. Jedinou branku první třetiny zaznamenali naši borci, kteří využili nabídnutou přesilovku. Druhá část přinesla hned 7 branek a ve vedení se vystřídaly oba týmy. Přesto se šlo do třetí periody za stavu 4:4. V té dokázal náš tým odskočit na rozdíl dvou branek a do konce utkání zbývalo necelých 9 minut. Domácí však nesložili zbraně a dokázali skóre srovnat. Vše tak mělo rozhodnout prodloužení. V tom se nakonec v čase 64:55 mohli z radovat naši hráči, kteří využili standardní situaci a zachránili tak Petrovicím prvoligovou příslušnost také pro příští soutěžní ročník!