Áčko uhrálo o víkendu pouhé 2 body

Vlček
  08.02.12 0:00
O víkendu se A-tým poprvé v roce 2012 představil na domácí palubovce a hned se jednalo o veledůležité zápasy! V sobotu jsme hostili tým FbC Playmakers Prostějov a v neděli ráno FBS Olomouc, tedy oba přímé konkurenty v boji o záchranu. K oběma zápasům jsme se sešli v téměř kompletním složení, chyběl pouze gólman Waleczek a v sobotu kvůli pracovním povinnostem absentoval také Gorgol. Z.F.K. AQM Petrovice 5:4p FbC Playmakers Prostějov Zápas začal opatrně, Prostějov napadal naši rozehrávku pouze jedním vysunutým hráčem a my čekali na svou šanci. Poprvé udeřilo v čase 4:07, kdy se prosadilo osvědčené duo Schulhauser-Cihelka, kdy druhý jmenovaný přihrával zpoza brány a Schulhauser tenisově zakončoval – 1:0. A svůj gól, rukou zdviženou vzhůru, poslal do nebe, protože jsme se před zápasem dozvěděli nepříjemnou zprávu, a to, že zemřel náš věrný fanoušek, děda Marka Cihelky. Zápas pokračoval a k vidění byl vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách, Prostějov dokázal vyrovnat ze své první přesilové hry v utkání v závěru třetiny. To se míček dostal k Danielu Miczekovi a ten nechytatelně na přední tyč propálil Ščigela v naší bráně – 1:1. Blížil se konec třetiny a zbýval čas na poslední útok, skvěle ho rozehrál Dan Olšák s Lukášem Rychlým, který adresoval pas doslova do kuchyně Karlu Šamonilovi, který však ze 2 metrů netrefil odkrytou bránu a orazítkoval pouze tyč! První část tak skončila nerozhodně, do druhé části hosté více zatlačili v napadání a začali jsme chybovat v rozehrávce. Do vedení jsme se však vrátili my, to když Šamonil vybídnul ke skórování Mareše, který šanci využil – 2:1. Prostějov srovnal o pár minut později krásnou kombinací první lajny. Právě bratři Fojtové se střelcem Miczekem nám činili velké problémy. Za 37 sekund jsme se vrátili do vedení, to když se ze středu hřiště prosadil Vlček. Přetahovaná pokračovala, Prostějov za necelé 3 minuty opět srovnal na 3:3, takřka v zápětí ze standartky zavěsil Šamonil – 4:3 a opět srovnáno bylo za pár chvil – 4:4. Do poslední části jsme hru stáhli na 2 formace a doufali, že se nám podaří zápas vyhrát. Šance měly oba celky, avšak v poslední třetině gól nepadl a tak se šlo do prodloužení. V tom se už po 34 sekundách prosadila dvojice Schulhauser-Cihelka, to když tentokrát druhý jmenovaný utkání rozhodl. Získané 2 body za výhru v prodloužení tak celý tým věnuje památce zesnulého dědy Marka Cihelky. B: 4:07 – Schulhauser (Cihelka), 28:29 – Mareš (Šamonil), 32:17 – Vlček (Mieszek), 36:07 – Šamonil (Lázók), 60:34 – Cihelka (Schulhauser) Z.F.K. AQM Petrovice 6:8 FBS Olomouc Do nedělního zápasu jsme šli s jasným cílem urvat 3 body, trenér zamíchal sestavou a šlo se na věc. Do vedení se dostala Olomouc, za 2 minuty bylo vyrovnáno – 1:1. Prakticky od začátku zápasu jsme drželi míček na svých čepelích a tvořili hru, Olomouc naopak čekala na brejky a ukazovala perfektní přechod do útoku. Do vedení šli hosté po standartní situaci, na kterou jsme ještě dokázali reagovat brankou Šamonila – 2:2. Bohužel, Petr Ščigel v naší bráně neměl svůj den ani štěstí. Nejdříve se prohnal kolem mantinelu Šenk a střelou nad nohu rozvlnil sí a v čase 18:55 si tečovaná střela našla šastně cestu za Ščigelova záda 2:4. Druhá třetina pro nás začala hodně smolně, hned po buly jsme se tlačili dopředu, ale Olomoucký Hél z brejku skóroval a v čase 24:08 už to bylo o 4 branky, to když zakončoval Krnáč. Následoval náš time-out a dostali jsme možnost přesilovky, bohužel bez využití. Držení balonku bylo výrazně v náš prospěch, ale chabá koncovka a Martínek v bráně hostů nás držely v šachu. částečný úspěch se však nakonec dostavil, Jiří Mareš snížil na 3:6, poté Vítězslav Růžička neproměnil trestné střílení, ale o pár minut později dorazil do brány střelu Porosze a rázem to bylo 4:6. Pak ale přišla naše chyba, kdy hostující kapitán dostal na středu hřiště prostor a 26 sekund před koncem druhé třetiny nám Olomouc odskočila na rozdíl 3 branek. Do třetí třetiny jsme šli opět už jen na 2 formace, ale naše koncovka byla opravdu špatná. Navíc to byl znovu kapitán Olomouce Willmann, který zvyšoval na 4:8. Za necelou minutu sice kontroval Porosz, ale další zásah, znovu z jeho hole přišel až příliš pozdě – 6 sekund před koncem upravil na konečných 6:8. B: 5:35 – Cihelka (Schulhauser), 12:14 – Šamonil (Rychlý), 32:44 – Mareš (Olšák), 37:00 – Růžička (Porosz), 47:07 – Porosz (Mareš), 59:54 – Porosz Pouhé 2 body z tohoto hracího víkendu jsou podle průběhu obou zápasu velkým zklamáním. Navíc, díky výsledkům ostatních týmů jsme si nepolepšili, ba naopak. Frýdek po výhře v Rožnově už na nás ztrácí pouhé 2 body, Prostějov v neděli překvapil na MVILu, kde dokázal uhrát bod a Slavia Havířov vydřela 2 body v Brně proti Gullivers. Ze zbývajících 6-ti zápasů tak musíme získat co nejvíce bodů. Sestava: Ščigel, Moravec(pouze sobota) – Lázók, Rychlý, Vlček, Fiala, Tomiczek, Ochodek – Šamonil, Mareš, Olšák, Schulhauser, Mieszek, Cihelka, Porosz, Růžička, Gorgol(pouze neděle)