Béčkaři získali 6 bodů a zachránili se!

Vlček
  24.04.11 0:00
V neděli 17.4. zajížděli muži B k posledním dvěma zápasům do Opavy. Cíl byl jasný, urvat co nejvíce bodů a zachránit se v soutěži. Z.F.K. Petrovice B 9:2 RH Piving Tento duel s předposledním Pivingem byl doslova zápasem o 6 bodů. V případě výhry bychom se dostali před našeho soupeře. Tomu také odpovídalo nasazení, měli jsme více ze hry a po třetině vedli 3:0. Poté však přišla stará známá písnička a soupeř dvěma góly zdramatizoval utkání. My jsme naštěstí další drama nepřipustili a zatěžovali soupeřovo konto dalšími a dalšími góly. Konečný stav 9:2 hovoří za vše. Z.F.K. Petrovice B 2:1 1.FbK Eagles Orlová Tento zápas měl být za určitých předpokladů jen zápasem z povinnosti, jenže to by RH Piving nesměl porazit čtvrtý celek tabulky, ostravské Tre Kronor. Díky tomu jsme museli v posledním zápase porazit i našlapanou Orlovou. Orlová má rychlostní hráče a její styl nám vůbec nesedí. Neustálý pressing naší rozehrávky nám činil nemalé problémy. Šance si v průběhu vytvářely oba mančafty, ale vyloženě vyložené šance nepřicházely. Vše změnila až pohledná kombinace naší první lajny, kdy po ose Rychlý – Firda,zakončoval osamocený Růžička do zcela prázdné svatyně. Skóre 1:0 vydrželo, i díky výbornému Waleczkovi v bráně, až do třetí třetiny, kdy Orlová dokázala velmi šastně vyrovnat. Do konce zbývalo necelých 5 minut a bod z tohoto duelu nám nestačil. Naštěstí se nám naskytla možnost přesilové hry, kterou po chytré přihrávce Růžičky zužitkoval, u tyčky číhající, Cihelka. Orlová poté zkusila i hru bez brankáře, protože případná remíza by nás poslala o ligu níž. Naštěstí jsme však odolali a mohli jsme se tak alespoň částečně (po nepovedené sezóně) radovat ze zachráněné soutěže. Sestava: golmani: Waleczek – Burek obránci: Lázók – Tomala, Drong – Franek útočníci: Rychlý – Firda – Růžička, Pukowiec – Lokaj - Cihelka