Mise splněna: pohár za třetí místo byl vybojován

Vlček
  11.04.11 0:00
Těžký úkol čekal starší žáky v posledním turnaji sezóny v Bílovci. Pokud si chtěli udržet bronzovou příčku, museli vyhrát obě utkání. První zápas hráli proti doposud neporaženým Domaslavicím a zvládli ho na podtrženou jedničku. Celé družstvo šlapalo jako dobře namazaný stroj a lídrovi soutěže nedalo nejmenší šanci na úspěch. V druhém zápase je měl čekat podstatně lehčí úkol, ale domácí Bílovec se nechtěl loučit na svém hřišti bez bodů. Naštěstí nedisciplinovanost Bíloveckých jim umožnila hrát šest přesilovek, z toho jednu pětiminutovou a to rozhodlo. SK DOMASLAVICE - Z.F.K. PETROVICE 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Sebevědomé Domaslavice si chtěli poslední zápas před oslavou svého postupu vychutnat. Naši hráči jim to ale i bez tří opor, které dorazili až na druhý zápas, pořádně znechutili. Po úvodní pasáži hry, kdy se družstva opatrně oukávala a byla znát především z naší strany nervozita, jsme udeřili jako první. Jako správný kapitán vzal na sebe zodpovědnost Martin Szweda a otevřel skóre. Od té doby bylo na hřišti jen jedno družstvo - to naše. Soupeře jsme málem dostali na koně, když využil přesilovku, která se hrála díky našemu špatnému střídání. Druhá část ale přinesla z naší strany uragán šancí a střel, ale třetinu jsme tak nakonec vyhráli jen 2:0. Kluci bojovali jako lvi a důsledně plnili pokyny tlačit se před nejistého gólmana Domaslavic a co nejvíce střílet. V poslední části se pak soupeř pokoušel něco s výsledkem udělat, ale jeho snaha byla proti naší dobře bránicí obraně bezzubá. Nejlepšími hráči byli jednoznačně brankář Roman Strnad, který zneškodnil spoustu šancí, kapitán Martin Szweda, ten si připsal tři body do kanadského bodování a Denis Jelen, jehož branky nám zajistili vítězství. SBORNÁ BÍLOVEC - Z.F.K. PETROVICE 1:6 (0:0, 0:4, 1:2) Že poslední krok bývá nejtěžší zažili starší žáci po první třetině posledního klání s domácím Bílovcem. Pod dojmem vítězství nad lídrem soutěže se najednou nic nedařilo. Naše hra byla bez nápadu i náboje. Naštěstí jsme ve druhé třetině zvýšili aktivitu a přinutili domácí, kteří byli pomalejší s míčkem i bez něho, faulovat. Tři ze čtyř přesilovek, které jsme hráli v druhé části, jsme využili a tím rozhodli o osudu zápasu. Do hry se tak dostali všichni hráči a mohli si po závěrečném hvizdu rozhodčích vychutnat radost z třetího místa a poháru, který dostali. Za oba zápasy si všichni hráči zaslouží pochvalu. Pokud tak budou hrát i v dalších utkání, tak mají šanci, že radost ze získaného poháru nebyla poslední. Sestava: Strnad, Švancara - Nolč, Szweda - Heczko, Kloza - Mrkva, Jelen, Krejčí, Chwastek, Matuška, Koutný, Betík, Svoboda, Slowioczek