Muži A zakončili sezónu jednou výhrou

Vlček
  29.03.11 0:00
1. FBK Rožnov P/R 9:12 Z.F.K. Petrovice Do Rožnova jsme odjížděli v podstatě s céčkem ( 5 áčkařů a 6 juniorů či hráčů C mužstva). Náš cíl byl proto skromný. Uhrát jakýkoliv bod. Domací potřebovali z tohoto víkendu plný počet bodů a plná hala je hnala kupředu. Musím uznat, že fanoušky jako má Rožnov, nikde jinde v naší lize nanejdete. Úvod zápasu ovšem vyšel nám a to velice dobře. V sedmé minutě jsme vedli 4:0 a vypadalo to na jasný průběh utkání. Sršni se probudili až poté a začali pomaličku stahovat skóré. Dokázali se nám přiblížit až na rozdíl jediné branky, ovšem nám se opět podařilo odskočit na rozdíl čtyř. A tímto stylem utkání plynulo až ke svému konci. My vstřelili během několika minut pár branek a pak se bránili náporu domácích. Vždy, když se Rožnov dostal na dostřel, opět jsme utekli a pořád dokola. O konečném výsledku rozhodl výkon golmanů. Zatímco golman sršňů měl velice špatný den, Válec předvedl zřejmě nejlepší výkon sezóny a domácí střelce přiváděl k zoufalství. Toto utkání bylo jedno z nejnáročnějších, hrálo se dvě a půl hodiny a nikdo si nemohl dovolit vypustit jediný míček. Nasazení bylo obrovské a jakýkoliv vypuštěný souboj zaváněl zraněním, protože domácí po dvě třetiny praktikovali nesmírně tvrdou a důraznou hru. Všem hráčům patří veliké uznání, na hřišti opravdu nechali vše. B: Krumplovič(Cihelka), Rychlý(Vlček R.,) Cihelka(Firda), Vlček R.(Olšák D.), Olšák D.(Lázók), Ochodek(Cihelka), Rychlý(Olšák D.), Firda(Krumplovič), Krumplovič(Cihelka), vlastní gól, Olšák D., Olšák D.(Ochodek) Z.F.K. Petrovice 4:9 FBC Vikings Kopřivnice Po náročném utkání v Rožnově, nás v neděli ráno čekalo poslední utkání sezóny – duel s Kopřivnicí. Toto utkání bylo v podstatě utkání o 6.místo v tabulce. Do zápasu jsme vstoupili dobře a už v čase 1:12 jsme vedli 1:0 zásluhou Marka Cihelky. Kopřivnice sice za minutu vyrovnala, ale za další minutu jsme opět vedli my. V čase 3:22 svítilo na světelné tabuli skóre 2:1 v náš prospěch a vše nasvědčovalo podobné přestřelce jako v Rožnově. Od té chvíle se však střelci uklidnili a Kopřivnice začala dobývat naši bránu. Domácí mančaft zcela jasně diktoval tempo hry a my jsme se mnohdy jen se štěstím bránili. Výborný výkon v bráně opět podával Lukáš Waleczek. Nakonec se domácím podařilo poprvé v utkání dostat do vedení 3:2, ale 49 sekund před koncem první části vyrovnal na 3:3 opět Cihelka. Díky velmi vysunutému pressingu domácích jsme byli doslova nuceni hrát dlouhé balonky směrem dopředu a nebo na rychlé brejky. Ve druhé třetině však jakoby domácí vypadli z tempa díky přesilovým hrám. My jsme se všem třem přesilovkám ve druhé části ubránili a dokonce jsme se dokázali opět dostat do vedení, to když po útočné standartce z rohu našel Svořeň přesně Pryszcze, který se nemýlil. Ani tento stav však netrval dlouho a za 2 minuty bylo srovnáno. Za stavu 4:4 se tak šlo do třetí části. A v ní se už v čase 1:31 vyznamenal Waleczek, když chytil trestné střílení domácích. Následovala přesilovka domácích, kterou jsme však opět skvěle ubránili a následně jsme měli výhodu muže v poli i my. V té přišel jeden z důležitých okamžiků utkání, když nám utekl jeden z domácích forwardů a s přehledem skóroval. Rozhodující pasáž byla v rozmezí od 7:37 do 9:20. Během těchto necelých dvou minut nám domácí nasázeli 3 góly a bylo rozhodnuto. Dvě minuty před koncem pak Kopřivnice uzavřela skóre na 4:9 gólem opět při naší přesilovce. B: 1:12 – Cihelka (Firda), 3:22 – Ochodek, 19:11 – Cihelka, 35:52 – Pryszcz (Svořeň) Sestava: golman: Waleczek obránci: Olšák M. – Lázók, Ochodek – Máček útočníci: Rychlý – Svoreň – Růžička, Krumplovič – Firda – Cihelka, Prysczcz, Vlček R., Olšák D. Vlček R. a Olšák D. – pouze sobota Svoreň, Pryszcz, Růžička – pouze neděle