Po debaklu přišlo překvapení

Vlček
  17.03.11 0:00
Těžký dvojzápas náš čekal 13. března v Orlové. Utkali jsme se s druhým a třetím celkem naší druholigové tabulky. Proti Orlové jsme totálně vyhořeli, když jsme domácí pouštěli do šancí po svých hloupých chybách. Naproti tomu proti porubským Škorpiónům nastoupilo úplně jiné družstvo. Nasazení, vůle a přesná střelba nám přinesly překvapivé vítězství nad jedním z aspirantů na postup. 1.Fbk EAGLES ORLOVÁ - Z.F.K . PETROVICE 6:2 (3:1, 3:0, 0:1) Branky: 6. Hercig, 35. Adamczyk (Meisner) Věděli jsme, že proti Orlům, pokud chceme uspět, musíme hrát bezchybně v obraně a proměňovat naše šance. Bohužel první naše zbytečná ztráta míčku skončila gólem na naší straně. Na první branku jsme dokázali odpovědět po individuální akci Tomáše Herciga,1:1. Další průběh zápasu ale byl jak ze špatného snu. Kupili jsme chybu za chybou a domácím tak nabízeli snadné příležitosti ke skórování. Ti toho s radostí využívali a skóre hrozivě narůstalo až na 1:6 v náš neprospěch. Hra byla po několika sporných výrocích rozhodčích řádně vyostřená. Na naší straně to neunesl Ondra Kuna, který si šel po jednom ze svých ostřejších zákroků zchladit žáhu na trestnou lavici. Tam ho napadl zapisovatel a vypadalo to, že se strhne pořádná mela. Nakonec se to obešlo jen záznamem v zápisu o utkání. V přestávce před poslední třetinou jsme si řekli, že začíná příprava na Škorpióny a budeme se snažit třetinu neprohrát. Zvýšené úsilí a na druhé straně uspokojení Orlovských s náskokem nakonec vedlo k naší zlepšené hře a nakonec i k brance na konečných 6:2. Z.F.K. PETROVICE - FBK SOKOL PORUBA ŠKORPIÓNI 8:5 (3:1, 2:2, 3:2) Branky: 7. Piskorz (Kubiena), 7. Babušík (Kubiena), 9. Kubiena (Stachura), 13. Kubiena (Vyvlečka), 17. Hercig (Krejčí), 26. Adamczyk, 31. Hercig (Adamczyk), 31. Kubiena (Piskorz) Do dalšího duelu jsme nastoupili jako vyměnění. Hráli jsme aktivně, v obraně i v přechodu do útoku jsme nedělali laciné chyby a náš výkon rostl s každou minutou. K excelentnímu výkonu se rozehrál Adam Kubiena, který na první dva góly přihrával a pak další tři vsítil sám. Do vedení jsme šli po úniku Kubieny, ten našel volného Marka Piskorze, který potvrdil střeleckou formu, 1:0. Hosté ale během sedmi vteřin po rozehrávce vyrovnali. Slova porubského trenéra: "A teď už to pojede," se vyplnila, ale jinde než čekal. Po dalších sedmi vteřinách Kubiena namazal Babušíkovi a ten vrátil vedení na naší stranu. Tato bláznivá část nás nakopla tak, že Porubští na hřišti přestali stíhat. Najednou nás bylo plné hřiště a soupeř byl nucen pod tlakem faulovat. V naší přesilovce se Škorpióni dostali k ohrožení naší branky. David Stachura, ale jistým zákrokem jejich šanci zlikvidoval a přesným výhozem vybídl Adama Kubienu k dalšímu úniku. Ten pak střelou pod víko zvýšil na 3:1. Druhou třetinu jsme začali pokračující přesilovkou z části první. Během devatenácti vteřin spolupráce Vyvlečka - Kubiena přinesla další branku, 4:1. Když pak Kejčí sklepl míček k Hercigovi a ten rychlou střelou navýšil náskok na 5:1, zdálo se rozhodnuto. Jenomže jsme ubrali plyn a přestali běhat. Toho okamžitě využili Porubští a druhou třetinu zdramatizovali dvěma góly. V poslední části jsme opět zabrali. Patrik Adamczyk vyběhl z pravého rohu a nekompromisní přesnou střelou dával na 6:3. Hosté to ale až do konce zápasu nezabalili. Povedlo se jim stáhnout náskok na dvě branky, ale my jsme prostě měli svůj den. Za osm vteřin Patrik Adamczyk našel nabíhajícího Herciga a Tomáš korunoval svůj výborný výkon gólem na 7:4. Poslední zářez do pomyslné pažby udělal nejlepší hráč na hřišti Adam Kubiena, který svým třetím gólem zpečetil náš brankový účet na čísle osm. Škorpióni i za tohoto stavu nic nevzdávali a snažili se až do posledních vteřin něco s výsledkem udělat. Podařila se jim jen kosmetická úprava výsledku na konečných 8:5. Musím celé družstvo pochválit za jeden z nejlepších výkonů, které v tomto ročníku druhé dorostenecké ligy předvedlo. Sestava: Stachura - Kuna, Meisner - Vyvlečka, Orság - Kubiena, Piskorz, Krejčí (2. zápas Babušík) - Adamczyk, Hercig, Kloza (Krejčí) - Štěpánek