Dorostenci - Po debaklu přišlo povinné vítězství

Vlček
  31.01.11 0:00
Na turnaji v Horní Suché nás čekal první a poslední celek naší druholigové tabulky. Zatímco proti suverénní Suché jsme nečekali, že se nám podaří zopakovat vítězství z první části soutěže, proti poslednímu celku Nového Jičína by všechno kromě výhry byla ostuda. FbK HORNÍ SUCHÁ - Z.F.K. PETROVICE 12:1 (4:0, 2:1, 6:0) Branka: 16. Piskorz (Szweda) Historie se neopakovala. Domácí, kteří nás už jednou podcenili a my jsme jim tak uštědřili prozatím jedinou porážku v soutěži, vstoupili do utkání více než sebevědomě. Naše nemocí oslabená obrana, kde nastoupili tři starší žáci, měla problémy s rychlostí a přesností hráčů Suché. Inkasovali jsme velice brzy, domácí se uklidnili a na naší branku se valil útok za útokem. Drželi jsme se až do 11. minuty, kdy jsme zkolabovali a během dvou minut si nechal vstřelit tři góly. Ve druhé části se nám podařilo dát branku po pěkné kombinační akci, kterou zakončil pohotovou ranou Marek Piskorz. Pak jsme bohužel několikrát nedokázali vyzrát na výborného gólmana domácích, který nám vychytal všechny šance. Pravidlo "nedáš - dostaneš" tak mohlo opět najít své uplatnění. Do poslední části jsme šli s pětibrankovým mankem. Upadli jsme do letargie a z té jsme se do konce zápasu už neprobrali. Domácí nám tak v exhibičním tempu uštědřili nejhorší porážku v letošní sezóně. FK GůFUň NOVÝ JIčÍN - Z.F.K PETROVICE 2:4 (2:0, 0:3, 0:1) Branky: 15. Adamczyk (Kuna), 19. Piskorz (Babušík), 21. Babušík (Smetana), 36. Piskorz (Smetana) Proti Novému Jičínu jsme začali, jak jsme skončili utkání se Suchou, vlažně a nekoncentrovaně. Než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali 1:0. Za celou první třetinu jsme si nevypracovali kloudnější střeleckou příležitost. Když pak náš brankář špatně vyhodil míček a my jsme jsme prohrávali o dvě branky, vypadalo to na pěknou ostudu. Náš výkon byl více než trapný. Teprve zredukování sestavy na dvě pětky a nedisciplinovanost soupeře nás dostali zpět do hry. Napřed se trefil Patrik Adamczyk po rychlé přihrávce Ondry Kuny, který se jako obránce vydal na výlet přes celou polovinu soupeře. Za čtyři minuty srovnal náš vedoucí hráč v kanadském bodování Marek Piskorz a nám se začalo lépe dýchat. Potom nám dva fauly Jičínských v krátkém rozmezí umožnili hrát skoro dvě minuty přesilovku pět na tři. Tu jsme proměnili na vedoucí gól během 18 vteřin střelou Bedřicha Babušíka. Poslední část hry pak byla více než nezáživná. My jsme se už do žádných divokých akcí nepouštěli a Jičín nevěděl co na nás hrát. V poslední minutě sice hráči Gůfuně vyzkoušeli hrát power play a my jsme je po chybách pustili ke střelám, ty však naštěstí v naší síti neskončily. Naopak v posledních vteřinách utekl Marek Piskorz a z úhlu nad kterým kroutila hlavou celá hala trefil opuštěnou klec. Sestava: Švancara, Strnad - Kuna, Kloza - Szweda, Krejčí - Adamczyk, Hercig, Smetana - Kubiena, Piskorz, Babušík - Orság, Grzybek, Štěpánek