Junioři udrželi první místo

Vlček
  23.12.13 8:09
Na poslední turnaj juniorů v tomto kalendářním roce jsme odjížděli s velkými obavami. Podzimní forma je pryč, turnaj se hrál v Paskově, v hale s nevyzpytatelným povrchem a naše sestava nebyla kompletní (vlivem blížících se svátků, nemocí či tréninkovým mankem). A tak cíle byly velmi skromné – pokusit se získat alespoň nějaký bod. ZFK AQM Petrovice – Paskov Saurians 4:3 (2:0 1:2 1:1) 4:44 Szweda (ts), 9:21 Chvastek (Orság), 21:54 Szweda (Mrkva), 34:32 Chvastek (Mrkva) V prvním utkáni jsme se utkali s domácím týmem. I jeho řady byly velmi prořídlé, ale to jako by bylo k jejich prospěchu. Oproti minulému utkání byli domácí celý zápas lepším týmem (připomínalo to náš poslední zápas s týmem MVIL Ostrava). Útočili, vytvářeli si gólové šance, ale naštěstí pro nás, je neproměňovali. My jsme udeřili díky trestnému střílení, které bez problému proměnil Martin Szweda. Na konci první třetiny se po dlouhé době prosadil Dominik Chvastek, a tak jsme po první periodě vedli 2:0. Jenže místo, aby nás vedení uklidnilo, dál jsme vyráběli jeden kiks za druhým a umožnili soupeři vyrovnat. Ve stejném duchu se vedl celý zápas. Domácí byli více na míčku, ale jejich převaha měla ráz platonický. Zápas pomalu směřoval k remíze, když minutu a půl před koncem se z ojedinělé šance prosadilo duo Chvastek – Mrkva a zajistilo nám šťastné tři body. ZFK AQM Petrovice – SFK TJ Slovan Havířov 8:4 (3:2 2:0 3:2) 5:34 Chvastek (Wawreczka), 8:37 Madecký (Szweda), 11:58 Chvastek (Mrkva), 14:33 Mrkva (Chvastek), 20:43 Chvastek, 30:29 Orság (Szweda), 34:05 Krejčí (Orság), 35:59 Mrkva (Krejčí) V druhém utkání nás čekal soupeř z Havířova, který nás překvapivě porazil v domácí dohrávce. My jsme do utkání nastupovali s tím, že tentokrát se už zaskočit nenecháme. Bohužel, plány vzaly za své velice rychle. Na konci třetí minuty vedl soupeř 2:0 a my jsme byli zralí na ručník. Naštěstí pro nás, následovala přesilovka soupeře. A ten musel opustit svůj styl hry (beton před vlastním gólmanem) a začít tvořit a tlačit se před naši branku. A to nám velmi vyhovovalo. Naši útočníci měli najednou hodně volného prostoru a byli schopni se prosadit ve hře jeden na jednoho. V oslabení jsme snížili (Dominik Chvastek) a vrátili se zpátky do hry. Je paradoxem, že naše časté vylučování bylo tentokrát k prospěchu. V dalším oslabení jsme vstřelili další branku a vytvářeli si řadu gólových příležitostí. Od stavu 4:2 jsme již byli pány na hřišti a už se řešil jen konečný výsledek. Soupeř korigoval dvěma brankami až v úplném závěru, kdy měl v brance premiéru náš nový gólman. Zisk šesti bodů je velmi příjemným zakončením kalendářního roku. Jsme sice na prvním místě tabulky, ale soutěž je teprve ve své polovině. Sestava : Wawreczka, Janík Szweda, Kloza, Krejčí, Betík Mrkva, Chvastek, Madecký, Balcar, Orság, Filipczyk