Zlepšený výkon mladších žáků na domácím turnaji!

Vlček
  22.11.09 0:00
Po nepříliš oslnivých výkonech z předešlých dvou turnajů, nás čekal, v našem domácím prostředí, boj o další body do tabulky. Soupeřem nám byly celky Bílovce a vedoucí Orlové. Sborná Bílovec : Z.F.K. Petrovice 1:4 br.:Grzybek(Kloza), Heczko, Krejčí Š.(Slowioczek), Slowioczek Do zápasu s Bílovcem jsme vstupovali s jasným cílem. Zlepšit pohyb po hřišti a hlavně bezpodmínečně vyhrát. Kluci se svého úkolu zhostili velmi dobře, ihned po úvodním buly se pustili do soupeře a dobrým pohybem jasně Bílovec přehrávali. Místy jsme se stále dopouštěli chyb, zejména v obraně ( soupeř si žádnou šanci v podstatě nevytvořil )a ohrožovali tak i svou branku. V těchto důležitých chvílích, nás podržel dobře chytající Milan a dodal tím obraně potřebný klid. První dějství jsme vyhráli 1:0 a do druhého šli potřebně namotivováni. Bohužel místo pohybu, jsme stáli a koukali na soupeře, který vycítil šanci, a dral se do útoku. Po naší individuální chybě, kdy jsme místo bránění standartky, koukali bůhví kam, Bílovec srovnal. Naštěsí pro nás, se Bílovec dopustil chyby a daroval nám pětiminitovou příležitost hrát přesilovou hru. Od této situace, jsme již opět byli pány situace my a dobývali soupeřovu svatyni. Konečný výsledek 4:1 v náš prospěch, mohl být daleko výraznější, je třeba zapracovat na zakončení. Z.F.K. Petrovice : 1.Fbk Eagles Orlová 3:6 br.: Slowioczek(Kloza), Jelen(Slanina D.), Mrkva(Jelen) Další překážkou za honbou bodů nám byla Orlová. Do zápasu jsme vstupovali s respektem, nebo soupeř vedl průběžnou tabulku a měl impozantní skóre, 75:13. Opět jsme vstoupili do zápasu aktivně a dobře se pohybovali. Škoda jen brzké branky v naší síti. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a rozhodně jsme nebyli horším týmem, s favoritem jsme hráli vyrovnané utkání. Odměnou nám bylo srovnání stavu. Jak jsem již říkal, stále se dopouštíme zbytečných chyb a po jedné takové, Orlová vsítili branku - 15 vteřin před koncem první třetiny. Místo toho, abychom se pokusili srovnat stav, opět jsme vypustili úvod prostředního dějství. A soupeř trestal. Po dvou rychlých brankách, jsme si museli vzít oddechový čas a mírně upravit sestavu. Tento impulz nám pomohl a srovnali jsme hru. Bohužel se nám nepodařilo, do konce třetiny, korigovat skóre. Poslední část hry jsme začali opět aktivně a odměnou nám byly branky. Vyrovnat se nám již nepodařilo, přesto naše vystoupení nebylo špatné. Shrnutí na závěr. Zlepšený pohyb nám přinesl ovoce. Jasná výhra nad Bílovcem a vyrovnaná partie s Orlovou ,je důkazem. Musíme se více zaměřit na obrannou fázi, kde děláme mnoho individuálních chyb, které zatím lepí dobře chytající brankář. Ale spoléhat na to nemůžeme. Až se opět uzdraví Martin Szweda, jistě se defenzíva zkvalitní. Za tento turnaj lze kluky pochválit, škoda jen těch vstupů ho druhých třetin. sestava: Švancara, Urbanczyk Betík, Krejčí Š., Krejčí J., Heczko, Neuwirth, Slanina J., Slanina D., Staníček R., Grzybek, Jelen, Kloza, Štemon, Mrkva, Dimun, Slowioczek, Balcar,