Elévové potřetí stříbrní

Vlček
  05.12.13 9:24
Tuto neděli 1.12. se konal v pořadí již 4. turnaj Moravskoslezské ligy elévů. Naši hráči měli o motivaci postaráno, protože jsme jej tentokrát pořádali u nás, na domácí hale v Petrovicích. Po posledních turnaji, který nám vyšel velmi dobře, jsme se chtěli vytáhnout k dalšímu dobrému výsledku a pokud možno navázat na druhé místo ze Stonavy. Hned v prvním zápase jsme se ale přesvědčili, že to nebudeme mít rozhodně nijak jednoduché. Prvním týmem, který proti nám nastoupil byl FBC Spartak Bílovec. Naši hráči se v tomto zápase velice pomalu dostávali do tempa a jakoby nám chyběla větší bojovnost. Naštěstí pro nás soupeř této nerozehranosti nedokázal využít a tak jsme i přes náš nepřesvědčivý výkon šli do druhého poločasu s náskokem dvou branek za stavu 3:1. Ve druhém poločase jsme se hlavně snažili o naše vedení nepřijít, což se nám nakonec povedlo a výsledek 4:2 byl i díky ne zrovna přesvědčivému výkonu dobrý. Ve druhém zápase proti nám stál tým Fbk Horní Suchá. Hned od začátku utkání jsme hráli na dvě čtveřice, abychom dostali do tempa všechny hráče a zároveň ušetřili co možná nejvíce sil. Utkání jsme kontrolovali po celou dobu, přesto jsme ale dostali zbytečné branky a zápas si tak sami zbytečně komplikovali. Vítězství 8:4 ovšem není výsledkem na který bychom měli být hrdí. Hlavně 4 inkasované branky, po našich vlastních chybách měly být varováním do dalších zápasů. A jak se ukázalo právě v dalším utkání, naše obrana ani zdaleka nefungovala tak jak by měla. Ve třetím zápase jsme nastoupili proti týmu Paskov Saurians. Podle vývoje turnaje jsme už věděli, že pokud chceme domácí turnaj vyhrát, musíme tento tým porazit. Jenže utkání sotva začalo a stav byl 0:3 z našeho pohledu. Narazili jsme na soupeře, který využíval naši nedůslednost v obranné hře, především pak v osobní obraně našich hráčů před brankou. Utkání jsme sice do poločasu dokázali zdramatizovat a snížit na rozdíl jednoho gólu 2:3, ale to bylo z naší strany vše. Ve druhém poločase byl soupeř jasně lepším týmem a zaslouženě vyhrál 7:3. V posledním zápase byl před námi jasný úkol. Uhrát minimálně bod s týmem FBC Štěpánkovice. Ten by nám zajistil celkové druhé místo. Na hráčích se možná podepsala prohra z předchozího utkání, možná vidina toho, že nám stačí "pouhá" remíza. Ať už to bylo cokoliv, utkání jsme doslova odchodili. Hráčům chybělo nasazení, pohyb a rychlost. Podařilo se nám sice vstřelit velice rychle dvě branky, ale poté jsme naprosto přestali hrát. Soupeř dokonce v závěru utkání stáhl naše vedení na rozdíl jedné branky. Rozhodlo pak paradoxně naše oslabení. Z brejku jsme vstřelili 30 sekund před koncem branku na 3:1 a v utkání si tak došli pro dvougólové vítězství. To nám zajistilo velmi dobré 2. místo. V turnaji se ukázalo kde máme největší mezery a co musíme do dalších zápasů zlepšit. Druhé místo je určitě dobrým výsledkem přesto se ukázalo několik věci na kterých musíme zapracovat. Velké množství obdržených branek není dobrou vizitkou, stejně jako naše nasazení a týmová hra, která má do ideálu pořád ještě daleko. Sestava: Kačor - Macháček, Herman, Pavlica, Rusek, Čermák - Kocur, Prus, Mlotek, Krótki, Palowski, Šíblová, Tabara Z.F.K. Petrovice : FBC Spartak Bílovec 4 : 2 Z.F.K. Petrovice : Fbk Horní Suchá 8 : 4 Z.F.K. Petrovice : Paskov Saurians 3 : 7 Z.F.K. Petrovice : FBC Štěpánkovice 3 : 1 David Tomala