Elévové opět druzí

Vlček
  27.11.13 7:08
O tomto víkendu proběhl ve Stonavě již třetí turnaj kategorie elévů. Našim cílem bylo pokusit se napravit si reputaci po minulém 4. místě a navázat na velmi úspěšný první turnaj v Havířově, kde jsme skončili, možná až překvapivě, druzí. V prvním zápase proti nám nastoupilo družstvo 1. FBK Eagles Orlová a zápas to byl více než vyrovnaný. Šance se střídaly na obou stranách, ale nikomu se je nedařilo proměňovat. Oba gólmani předváděli výborné zákroky a na naší straně pomohla několikrát i branková konstrukce. Ve vyrovnaném zápase nakonec rozhodl první poločas, ve kterém jsme se dokázali dvakrát prosadit. Soupeř sice ještě dokázal ve druhé půli snížit na rozdíl jedné branky, ale to bylo z jeho strany vše. Ve druhém zápase byl našim soupeřem tým 1. Letka Sokol Ostrava – Poruba. Toto utkání jsme zvládli výborně a soupeře téměř k ničemu nepustili. Konečně se nám dařilo proměňovat šance a tak výsledek 9:1 byl pro nás velkou motivací do dalšího zápasu. V tom proti nám nastoupil pořadatel turnaje SK Domaslavice. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, první půle skončila za stavu 1:1. Zápas se začal lámat ve druhé polovině, když jsme ve vlastním oslabení vstřelili branku na 2:1. Hned poté jsme přidali i třetí gól a zápas jsme začali kontrolovat. Na konci utkání, sice soupeř po naší zbytečné chybě zápas zdramatizoval a 30 sekund před koncem snížil na 3:2, ale k ničemu dalšímu už jsme ho nepustili. V posledním zápase jsme tak hráli o první místo s týmem FbC BD STAV Frýdek-Místek. Soupeři se hned v první půli povedlo odskočit nám na rozdíl 3 branek a ten jsme už do konce utkání nedokázali smazat. Ve druhé půli jsme sice vstřelili dvě branky, ale na vítězství už to nestačilo a nakonec jsme Frýdku podlehli 4:2. V turnaji jsme tak obsadili výborné 2. místo. Herně to byl z naší strany asi nejlepší turnaj. Velké zlepšení bych viděl v obranné hře, kde se nám povedlo inkasovat zatím nejméně branek. Dobře si vedl i náš brankář, kterému turnaj vyšel a tak doufám, že se bude i nadále zlepšovat. V útoku nám zatím chybí více střelců, snad se to s dalšími zápasy podaří prolomit, abychom byli schopni častěji skórovat i proti silnějším celkům. Sestava: Kačor - Macháček, Herman, Pavlica, Rusek - Kocur, Prus, Mlotek, Krótki, Palowski Z.F.K. Petrovice : 1.FBK Eagles Orlová 2 : 1 Z.F.K. Petrovice : 1. Letka Sokol Ostrava - Poruba 9 : 1 Z.F.K. Petrovice : SK Domaslavice 3 : 2 Z.F.K. Petrovice : FbC BD STAV Frýdek – Místek 2 : 4 David Tomala