Hodnocení sobotního turnaje juniorů

Vlček
  17.11.09 0:00
K dalším 2 utkáním juniorské ligy jsme vycestovali do Těšína. Po prvních 4 kolech bylo naše postavení v tabulce katastrofální se ziskem pouhých 2 bodů. S nutností zisku plného počtu bodů a se strachem z povrchu, na kterém jsme ještě nevyhráli ,jsme tedy vyrazili… Z.F.K. Petrovice- Slavia Havířov 7:1 Do utkání jsme vstoupili aktivně již od počátku. Nepřipouštěli jsme si nic jiného než vítězství a podle toho se utkání vyvíjelo. Aspoň tedy herně. I přes naši převahu jsme šli po první třetině bohužel do „kabin“ za stavu 1:1, což v našem psychickém rozpoložení nebylo nic optimistického. Naštěstí jsme ve druhé třetině pokračovali v relativně dobré hře a konečně se nám podařilo proměňovat (aspoň část) šancí. 3 branky v síti soupeře a nula golů inkasovaných do naší sítě nám dal do posledního dějství dostatečný klid. Poslední část už byla jasně v naši režii, očekávané vzepření soupeře nepřišlo a utkání se pouze dohrávalo. Kladem byly další 3 branky, čímž jsme si polepšili v tabulce + - a zvedli sebevědomí. Z.F.K. Petrovice- FBC český Těšín 3:1 Druhý zápas proti domácímu Těšínu měl být podle našich očekávání těžší. Hlavně proto, že domácí byli zvyklí na dost specifický povrch. Utkání bylo vyrovnanější. Sice jsme měli více vyložených šancí, ale nebyli jsme schopni je přetavit v branku. První část tedy skončila 0:0 a na drama bylo zaděláno. Rozuzlení nepřinesla ani druhá část, kdy jsme si nechali opět dát hloupou branku. Naštěstí jsme dokázali i dva goly vsítit. Ani před závěrečnou částí jsme se ale ještě nemohli cítit bezpečně. Oba týmy měli několik šancí (my o něco více a vyloženějších) ale ujala se pouze jedna a to naštěstí do sítě soupeře. Připsali jsme si tedy druhé vítězství a konečně mohli jet spokojeně domů. Jestli nám šňůra vydrží a posuneme se v tabulce nahoru uvidíme 6. prosince. Myslím si, že v silách týmu je minimálně stejné umístění jako loni. Jen je třeba navázat na střeleckou potenci z utkání proti Slavii… Pavel Svoreň