Úspěšný víkend dovršili muži A

Vlček
  16.11.09 0:00
Včera, tj. v neděli 15.11. jsme si "jeli pro 6 bodů" do Rožnova. Vzhledem k tomu, že jsme za protivníky měli Znojmo B a nováčka v lize, domácí Rožnov, nebyl to plán nereálný. I když samozřejmě víme, že oba celky mají kvalitní kádr a zejména Rožnov je doma velice těžkým protivníkem. Hned na úvod jsme udělali několik vynucených změn v sestavě. Postrádali jsme Martina Schulhausera, který je zpět v Třinci a Karla, na jehož pravidelnou absenci si začínáme pomalu zvykat. Naštěstí jsme se mohli poprvé v sezóně opřít o naše dřívější opory, Vítka a Leoše. TJ VHS Znojmo B : Z.F.K. Petrovice 2:9 br.: Cihelka(Olšák M.), Firda, Růžička(Gorgol), Mareš(Olšák D.), Cihelka(Firda), Olšák D.(Mareš), Mareš(Olšák D.), Firda(Vlček M.), Mareš(Olšák D.) Do zápasu jsme šli s jasnou taktikou počkat, až Znojmo předvede, co vlastně chce hrát.Trpělivě čekat na jejich chyby, nebo kádr měli znojemští velmi mladý. Úvod zápasu tomu i napovídal, soupeř lítal po hřišti nahoru a dolů a my vyráželi do rychlých brejků. V 6. minutě první třetiny padla první branka, bohužel do naší sítě. Naštěstí pro nás, jsme odpověděli již za 12 vteřin vyrovnávacím gólem a vzali tak soupeři vítr z plachet. Od té doby jsme byli lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy nám spadnou za záda znojemského golmana další míčky. Během první třetiny, se nám podařilo pokořit soupeře ještě třikrát. Do druhého dějství jsme tak vstupovali s třígolovým vedením a s myšlenkou, co nejdříve navýšit náskok. Vzhledem k tomu, že soupeř pomalu odpadal fyzicky, když nevydržel nasazené tempo z úvodu zápasu, byla naše převaha neustále znatelnější. Plynulost hry brzdila snad jen častá a někdy i zbytečná naše vyloučení. Všechny tyto situace jsme ale zvládali velmi dobře a postupně navyšovali skóre, takže jsme si mohli dovolit poslat na nájezd i posilu z béčka - Lasera. Ten svůj úkol pojal zodpovědně (překvapivě) a jen výborný zákrok hostujícího golmana, neumožnil slavit Laserovu branku. Konec třeti třetiny se již v podstatě dohrával a konečný výsledek 2:9 v náš prospěch, mohl být daleko výraznější. Z.F.K. Petrovice : 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 6:3 br.: Růžička(Olšák D.), Cihelka( Firda), Růžička(Olšák D.), Vlček M.(Růžička), Gorgol(Klement), Cihelka(Růžička) Od druhého zápasu s domácím celkem Rožnova, jsme nemohli čekat jednoduchou záležitost. Domácí namotivování prvním letošním vítězstvím a mohutnou podporou diváků, byli o poznání těžším soupeřem. Zápas začal z obou stran v docela slušném tempu a musel se místním divákům líbit. Hra nabízela pěkné technické prvky i dostatečnou tvrdost. Do vedení jsme se dostali tentokráte my, kdy jsme v rozmezí minuty a pár vteřin, využili dvě chyby domácích, kteří nechali dorážet naše hráče před bránou. Do druhé třetiny naběhl Rožnov v ještě větším tempu a my mu snížení velmi usnadnili. Místo pohybu jsme stáli a koukali, jak sršni dobývají naši bránu. Rychlá branka z úvodu tohoto dějství nás naštěstí nepoložila a postupně jsme se dostávali zpátky do tempa. Bohužel jsme nebyli schopni vstřelit gól, kterým bychom odskočili na větší brankový rozdíl. A šancí jsme měli dost.Nutno dodat, že i domácí byli velmi nebezpeční. Třetí třetina začala stejně jako druhá. Sršni opět zkraje této patnáctiminutovky vstřelili branku a vyrovnali skóre. My jsme opět velmi brzo kontrovali a ujali se znovu vedení. Když se nám v polovině tohoto dějství naskytla výhoda přesilové hry, viděli jsme šanci ke vstřelení rozhodující branky. Místo toho jsme však inkasovali. Ihned po vstřelení vyrovnávací branky nastala situace, která rozhodla zápas. Domácí hráč se v eufórii neudržel a dostal dvouminutový trest. Bohužel pro něj, to poté neunesl psychicky a dostal červenou kartu. Nabídnutou šanci jsme využili a v přesilovce 5 na 3 vsítili vedoucí branku.V zádech jsme měli navíc pětiminutovou početní výhodu 5 na 4. Rožnov ovšem nepolevil, naopak zvýšil úsilí a tvrdou hrou chtěl zápas ještě zdramatizovat. Naštěstí pro nás se mu to nepovedlo a my v závěru pojistili výhru dalšími dvěma góly. O tom, že nasazení bylo opravdu vysoké svědčí i fakt, že zápas ke konci nedohráli tři naši hráči, a již z důvodu zranění či momentální fyzické indispozice. Konečný součet hovoří jasně. Šest získaných bodů je velmi dobrých a naše přání a cíle, se kterými jsme jeli na tento turnaj se splnily. Dalším dobrým poznatkem pro zbytek sezóny je výborný výkon Pavsona v brance a zejména návrat Vítka a Leoše.Vedle nich se konečně probudil Danek, který občas trpěl tím, že si neměl v útoku s kým pořádně nahrát.Výborný výkon podala i nově vytvořená druhá útočná formace. sestava: Šuška, Waleczek Olšák M., Klement, Ochodek, Vlček M., Franek Olšák D., Mareš, Růžička, Cihelka, Gorgol, Firda, trenér.: R. Strnadel