Domácí turnaj A mužů

Vlček
  13.10.09 0:00
V neděli 11.10. jsme měli tu čest, uspořádat turnaj 2. ligy mužů. Jelikož se nám na domácích turnajích vesměs dařilo, byli jsme odhodláni, poprat se o co nejvíce bodů. Ovšem soupeře jsme měli velice těžké. Jako první se nám do cesty za honbou tří bodů, postavil jeden z největších favoritů soutěže - celek Otrokovic. Soupeř posílen o bývalého hráče Vítkovic, Vaňka, byl favoritem tohoto střetnutí. Začátek utkání se nevyvíjel zcela podle našeho plánu a v podstatě z první střely na bránu, jsme inkasovali. Naštěstí pro nás, si soupeř nebyl zcela jistý v rozehrávce a naše napadání přineslo úspěch, v podobě dvou rychlých branek Marcela. Do konce první třetiny jsme stihli potrestat ještě jednu hrubku Otrokovic a do kabin šli s pěkným vedením 3:1. Pak se ovšem projevila naše velká slabina, kterou jsou druhé třetiny. Sice jsme soupeři odskočili až na rozdíl tří branek, ale místo toho, abychom hru uklidnili, jsme zcela přestali hrát a dostali tak Pantery do tempa. Během chvíle nám otrokovičtí nasázeli tři branky a bylo vyrovnáno. Když už to vypadalo, že se konečně dostaneme opět do hry, byl proti kdosi jiný než soupeř. A to rozhodčí Blahut, který svými výroky přiváděl k šílenství nejen nás, ale občas také hráče soupeře. Aby toho nebylo málo, vyšperkoval své "divadýlko", onen "malý-velký" muž tím, že nechal vyvést z haly diváka. Asi se cítil ohrožen, když na něj jeden z přihlížejících pokřikoval, a píská normálně. Onen divák stál na tribuně a nijak neovlivňoval hru. Ale vratíme-li se zpět k utkání, tak třetí třetina již byla z naší strany o poznání lepší než druhá, bohužel, soupeř již byl v tempu a nedal nám moc šancí utkání dovést do vítězného konce. A tak Otrokovice několika góly (i když ne zcela regulerními - při sedmé brance se soupeř zřejmě inspiroval futsalovým zápasem, který předcházel našemu turnaji...) zápas vyhráli. Nutno podotknout, že nakonec zcela zaslouženě, nebo byli opravdu lepším týmem. Z.F.K. Petrovice : Panthers Otrokovice 5:7 br.: Lázók,Lázók(Gorgol),D.Olšák(R.Vlček),R.Vlček(Schulhauser),Cihelka Po úvodním nezdaru byl cíl pro druhé utkání jasný. Porazit Hrabovou. Soupeře jsme moc neznali a tudíž nevěděli, co od nich čekat. Po většinu utkání, jsme byli my, tím celkem, který se snažil hrát a vedl, ovšem zbytečnými chybami, vyloučeními (zejména Kamil měl fazónu - tři vyloučení během utkání) jsme si komplikovali cestu za třemi body. Zejména oslabení jsme hráli špatně. Zkoušeli jsme něco, co nemáme natrénované a neumíme, a spoléhat stále na ty samé "koně", asi taky není nejlepší. Proto hned první dvě naše vyloučení, soupeř bleskurychle využil. Naštěstí ve třetí třetine se k nám přiklonilo i trochu štěstí a soupeři jsme odskočili na rozdíl tří branek. V závěru jsme se sice pouze bránili a opět nechali nesmyslně vyloučit, ale kýžené tři body vybojovali. Velkou zásluhu na nich měl Válec, který pochytal neskutečné množství střel. MVIL Ostrava : Z.F.K. Petrovice 4:6 br.: M.Vlček(Ochodek),Schulhauser(Cihelka),Cihelka(Schulhauser),Schulhauser(Ochodek),D.Olšák(Šamonil),D.Olšák(M.Vlček) Na závěr lze říci, že pokud budeme nastupovat pravidelně s třemi útoky, můžeme svůj cíl - udržení soutěže - v klidu realizovat. A pokud se vrátí z Belgie Leoš a Vítek konečně "dostane rozum" - může naše hra jít nahoru... sestava : Waleczek, Burek Olšák M., Vlček M., Klement, Polko Olšák D., Šamonil, Vlček R., Cihelka, Ochodek, Schulhauser, Gorgol, Firda, Lázók