Chybová zpráva

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_settings_initialize() (line 791 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).

A-tým má za sebou měsíc přípravy

  • Posted on: 1 September 2017
  • By: Marcel Lázók

Petrovický A-tým má za sebou první měsíc přípravy na historicky první prvoligovou sezónu. Dá se říci, že letní příprava je v Petrovicích věc vcelku nevídaná, protože za posledních cca 5 sezón nebyla prakticky žádná. I přesto se však loni týmu podařilo postoupit do první ligy a tak byla letos letní příprava jakousi nutností.

První tréninková jednotka proběhla 1. srpna, kdy se tým sešel na atletickém stadionu ve Vítkovicích, kde si tým převzal kondiční trenér Marek Ivan. Nejprve nastínil svůj plán přípravy a poté už šli borci na věc. Druhým místem, kde Áčkaři nabírali potřebnou kondici, byl Bělský les. Stadion a „Bělák“ se poté pravidelně střídaly po celý srpen. V polovině měsíce se k těmto tréninkům přidala také hala, kde tým vedl Michal Deus, který tak bude s týmem pokračovat i v letošní sezóně.

První přátelské utkání pak bylo na programu 23. srpna, kdy k nám přicestoval tým FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina hrající druhou nejvyšší slovenskou soutěž. A-tým se po rozpačitém začátku nakonec radoval z vítězství v poměru 11:6. Druhým soupeřem v přípravě byl Superligový celek Panthers Otrokovice. Utkání hrané na půdě Pantherů bylo dlouho výsledkově vyrovnané a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Ještě ve třetí třetině jsme vedli 4:3, ale domácí nakonec skóre otočili na 4:5 a v poslední minutě přidali navrch ještě dvě branky, z našeho pohledu laciné. I tak je však výsledek 4:7 z tohoto měření velmi slušný.

I když 1. liga startuje již příští víkend, A-tým si na svůj start v soutěži počká až do 1. října, kdy vyjede k prvnímu utkání do Pelhřimova. Všechny týmy již tak budou mít odehráno několik utkání a bude zajímavé, jak se s tím naši borci popasují. Na počátku září budou na programu další přátelská utkání a všechna by se měla konat v domácím prostředí.

Přátelská utkání:
5.9., 18:00 – Z.F.K. Petrovice vs. FbK Horní Suchá
7.9., 18:00 – Z.F.K. Petrovice vs. FBC Ostrava junioři
12.9., 18:00 – Z.F.K. Petrovice vs. 1.SC Vítkovice junioři

Ligová utkání:
1.10., 17:00 – Spartak Pelhřimov vs. Z.F.K. Petrovice
3.10., 18:00 – Florbal Torpedo Havířov vs. Z.F.K. Petrovice
5.10., 18:00 – Z.F.K. Petrovice vs. TJ Slovan Havířov

Co se týká hráčského kádru, tak v něm samozřejmě došlo ke změnám. Velkým plusem je, že se podařilo udržet základ loňského týmu. Z loňského kádru pro play-off vypadli prakticky pouze Jakub Rataj, Jan Daubner a Lukáš Plonka, když všichni tři přerušili kariéru. U Jana Daubnera však existuje možnost, že se k týmu opět v průběhu sezóny připojí.

Počítají se tak hlavně příchody. Potvrzené jsou příchody Martina Hurajta, Marcela Jakubce a Radima Ivana z Vítkovic. Jana Řezníka a Marka Klečky z FBC Ostrava a také Lukáše Kurečky z Paskova. Další potenciální posily s týmem momentálně trénují a jejich případné angažmá se řeší. Také letos by měli mít střídavé starty vyřízeny Dominik Chvastek s Martinem Szwedou. A o místo v kádru bojují také nadějní junioři Petr Horák s Davidem Morcinkem.

Odchody

Jméno Kam
Jakub Rataj přerušení kariéry
Jan Daubner přerušení kariéry
Lukáš Plonka přerušení kariéry

 

Příchody

Jméno Odkud
Petr Horák juniorka
Martin Hurajt 1.SC Vítkovice
Dominik Chvastek FBC Ostrava (střídavé starty)
Radim Ivan 1.SC Vítkovice
Marcel Jakubec 1.SC Vítkovice
Marek Klečka FBC Ostrava
Lukáš Kurečka Paskov Saurians
David Morcinek juniorka
Jan Řezník FBC Ostrava
Martin Szweda Panthers Otrokovice (střídavé starty)

 

Tags: