Chybová zpráva

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_settings_initialize() (line 791 of /home/www/zfkpetrovice.cz/www/zfkpetrovice.cz/includes/bootstrap.inc).

Junioři na Czech Open

  • Posted on: 15 August 2017
  • By: Martin Vlček

Letošní rok se na populární florbalový turnaj Czech Open vydali naši junioři. Jelikož se neotevřela juniorská kategorie, přihlásili jsme kluky mezi muže a doplnili je o pár zkušenějších hráčů.

Hned na úvod musím říct, že jsme měli velmi těžký los a proto jsme si nedávali velké cíle. Hlavním úkolem bylo, aby si junioři vyzkoušeli, jaké je to hrát s muži.

První utkání ve skupině jsme změřili síly s norským týmem Oslo Allstars. Již při příchodu do haly se někteří naši hráči nevyhnuli klasickému: „ viděli jste je, takoví obři“. Jako první tedy nastala rozmluva, že jsou to lidé jako my všichni a není třeba se jich bát. Evidentně to pomohlo, neboť utkání bylo zcela vyrovnané. Navíc se hrálo na hale Hamr Braník, kde jsou hřiště výrazně menší, takže jsme museli podstupovat časté osobní souboje, které se ve třetí juniorské lize až tak nevidí. I když byl soupeř více na míčku, byli jsme nebezpečnější my. Několikrát za brankářem Norů zazvonila branková konstrukce. Konečná remíza 0:0 je zasloužená.

AC Sparta Praha B, soupeř číslo dvě. Sparta svůj úvodní duel prohrála a chtěla proti nám naplno bodovat. My jsme se ale slavného jména nezalekli a předváděli dobrý florbal. Navíc jsme konečně prolomili nulu v kolonce vstřelených branek a po celé utkání vedli. Výsledek 4:2 byl pro mnohé jistě překvapivý, avšak spravedlivý.

Poslední zápas ve skupině jsme sehráli s týmem Flashing Stars Havířov. Soupeř, se kterým se v sezóně dvakrát utkalo naše déčko a vždy jasně zvítězilo. Na tomto turnaji byl Havířov v naprosto odlišné sestavě. Jednalo se výběr hráčů z Havířova, Suché a blízkého okolí. Předzápasová matematika hovořila jasně: vysoká výhra nám zařídí výhru ve skupině, na druhé místo stačí i remíza. Bohužel ne všichni naši hráči přistoupili k přípravě zodpovědně a tak bojovali spíše sami se sebou, než s Havířovem. A byla z toho prohra a naše nejhorší vystoupení na turnaji. V tomto utkání se navíc projevily dvě naše největší slabiny. Nezkušenost mladých kluků a s tím související chyby při bránění a klasická naše bolest, neproměňování brankových příležitostí.

Suma sumárum, skupinu jsme zakončili s bilancí jedné výhry, remízy a prohry. Bodový zisk nám stačil na konečné třetí místo.

Neměli jsme tedy čas na odpočinek a ihned se museli přesunout na halu do Kunratic, kde nás čekaly další výzvy. První nesla název FK Slovan J. Hradec. Jednalo se o tým složený z mladých hráčů. Úvod nás zastihl ve výborné formě a během chvíle jsme vedli 3:0. Poté sice soupeř snížil a na chvíli dokonce diktoval tempo utkání, netrvalo to však dlouho. Stáhli jsme sestavu, přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a otěže zápasu pevně uchopili do vlastních rukou. Zejména první útok předváděl pohledné akce, které končívali vyšachováním obrany Hradce. Časomíra se zastavila na skoré 7:1.

V 20:10 bylo na pořadu dne další naše utkání. Jak jsem již v úvodu zmínil, los k nám byl poměrně krutý, protože náš čekal tým Panthers Praha. Jednalo se o celek hrající národní ligu v plném složení. Hráči Panthers měli evidentně Czech Open jako přípravný turnaj, na kterém chtěli uspět, a proto hrálo celé jejich áčko. Zápas podle toho vypadal. Přestože jsme bojovali, makali, soupeř byl jasně lepší. Zejména Martin Janík v bráně předváděl skvělé zákroky a držel nás ve hře. Prohra 1:4 byla zakončením našeho vystoupení na turnaji.

Pokud bych měl na závěr shrnout naše vystoupení na Czech Open, musím všechny kluky pochválit. Ukázali, že pokud na sobě budou pracovat, mohou se probojovat až do našeho A týmu. Jistě, chyběla nám v určitých fázích zkušenost, kluci toto nahradili nesmírnou bojovností a nakonec se nezalekli žádného ze soupeřů. Myslím si, že jsme v žádném případě neudělali ostudu, naopak, ukázali jsme, že naši junioři mají budoucnost.

Sestava: Janík – Gabzdyl, Přeček, Tomala, Vlček, Švantner – Feber, Morcinek, Horák, Madecký, Filipczyk, Ivan, Mitrenga, Štemon, Tomalík